انتقاد چمران از بازی سیاسی منتقدین دولت با سبد کالا

سبد کالا

تهران بزرگ – ایرنا- رییس شورای عالی استان های ایران گفت: توزیع سبد کالا نواقصی هم داشت اما نباید منتقدین دولت آن را ابزاری برای تصفیه حساب های سیاسی کنند.

عضو شورای شهر تهران روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه برخی مسائل اجتماعی را سیاسی می کنند و این موضوع اصلا زیبنده جریان های سیاسی کشور نیست.

وی به مشکلاتی که در روند توزیع سبد کالا بوجود آمده است، اشاره و بیان کرد: رییس جمهوری با تعیین یک نماینده ویژه در این مورد دنبال رفع نواقص برنامه توزیع سبد کالاست.

چمران در ادامه به بهره برداری سیاسی برخی از مرگ دو بانوی تهرانی در حادثه آتش سوزی ساختمانی در خیابان جمهوری نیز اشاره کرد و گفت: باید همه با هم برای رفع مشکلات تلاش کنیم نه اینکه آنرا سیاسی و برجسته کرده و زمینه سوءاستفاده بیگانگان را فراهم کنیم.

عضو شورای شهر تهران، وحدت جریان های سیاسی کشور در کمک به دولت و نظام را ضرورت رفع تهدیدات دشمن ارزیابی کرد.

رییس شورای عالی استان های کشور افزود: آماده هستیم تا با تمام توان چه در تهران و چه در دیگر استان ها امکانات شهرداری و شورای شهر را در توزیع سبد کالا بسیج و به دولت در این حوزه کمک کنیم.

دولت اعلام کرده است که اقلام سبد کالا تامین شده حتی مازاد است و مردم می توانند با آرامش خاطر تا پایان سال جاری برای گرفتن این سبد کالایی به فروشگاه های معرفی شده مراجعه کنند.

ازدحام مردم در روزهای ابتدایی توزیع سبد کالا مشکلاتی را ایجاد کرد.

مقدار سبد کالا برای هر خانوار 10 کیلو برنج، 2 عدد مرغ، 30 عدد تخم مرغ، بسته پنیر و 2 بطری روغن مایع اعلام شده است.

شاغلان ﻭ بازنشستگان دولت، شاغلان و بازنشستگان نیروهای مسلح، کارگران مشمول قانون کار و قانون تأمین اجتماعی، روزنامه نگاران، خبرنگاران و هنرمندان به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشجویان متأهل به تشخیص وزارتخانه های «علوم، تحقیقات و فناوری» و «بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» و «دانشگاه آزاد اسلامی»، طلاب به تشخیص مرکز مدیریت حوزه های علمیه، سرپرستان خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سرپرستان خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور از جمله گروه های هدف در اختصاص سبد کالا هستند.

تهرام/9191**1436
کد N108130