در دیدار با وزیر کشور

آیت‌الله علوی‌گرگانی: علت اصلی مشکلات بی‌توجهی به رهنمودهای رهبری است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,وزير کشور

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: علت اصلی مشکلات از آنجا شروع می‌شود که هر کس به سلیقه خود عمل می‌کند.

آیت‌الله علوی گرگانی گفت: علت اصلی مشکلات از آنجا شروع می‌شود که هر کس به سلیقه خود عمل می‌کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار وزیر کشور و هیئت همراه اظهار کرد: یک سلسله مشکلات در میان مردم وجود داشت و فی‌الجمله هنوز هم باقی است که امیدواریم با همکاری دولت بزرگوار و همت عزیزان یکی پس از دیگری برطرف شود.

وی ادامه داد: بنده اعتقاد دارم علت اصلی مشکلات از آنجا شروع می‌شود که هر کس به سلیقه خود عمل می‌کند که دردسر بیشتر می‌شود، ولی اگر بتوانیم همه کارها را با نظر مقام معظم رهبری تطبیق دهیم و نظر و هدف ایشان را پیاده کنیم کل اختلافات کنار می‌رود. ایشان رهبر خوب و سید بزرگوار هستند گرچه فرمودند من دیپلمات نیستم اما در همه امور آگاهی و نظارت عالی دارند.

این مرجع تقلید بیان کرد: عزیزانی که لباس خدمت به تن دارند باید بتوانند اهداف رهبری را پیاده کنند تا روز به روز مشکلات کمتر شود. در کارها هدف خدایی داشته باشند و باید به سمت پروردگار پیش روند.

علوی گرگانی با قرائت آیه شریفه «لا خیر فی کثیر من نجوهم الا من امر بصدقة او معروف او اصلاح بین الناس و من یفعل ذلک ابتغاء مرضات الله فسوف یؤتیه اجرا عظیما » گفت: خدا در این آیه می‌فرماید جلسات و نشست‌ها خیری ندارند مگر آن جلسه‌ای که هدف ان امر به صدقه یا معروف و یا اصلاح بین مردم باشد خواه در جهت مالی باشد و یا عنوانی باشد و یا معروفی ترویج شود و پیاده شود. اگر هم برخوردهایی هست که بعضا طبیعی است، باید با سیاست حل شود. البته در قرآن تمام این امور باید در پرتو جلب رضایت الهی باشد.

وی اضافه کرد: شخصیت شما بسیار مهم است استانداران و نیروی انتظامی که مسئول امنیت کشور را بر عهده دارند، همگی زیر نظر شما هستند. مخصوصا در شرایط فعلی که دور تا دور کشور کسانی سعی در ناامنی و تخریب این کشور دارند.

این مرجع تقلید ادامه داد: شما در کشوری مسئولیت دارید که زیر نظر لطف امام زمان علیه السلام است و لذا سعی کنید تمام کارهای شما مورد قبول ایشان باشد اگر امام زمان کارهای شما را امضا کند خدا را شکر و الا باید خودتان را برای حساب و کتاب آماده کنید. خداوند می‌فرماید «وقفوهم انهم مسئولون » باید بایستید و جوابگوی کارهای خود باشید.

علوی گرگانی در پایان گفت: بنده از خداوند توفیق شما را می‌خواهم و ما به اسم شما، تفأل به خیر می‌زنیم. هم رحمانیت دارید و هم فضل دارید که ان‌شاءالله با این دو روحیه کارها اصلاح شود.

انتهای پیام

کد N108098