وزیر کشور: ایران به کشورهای غربی نشان داد اهل مذاکره است

دهه فجر انقلاب

قمـ ایرناـ وزیر کشور گفت: ما به کشورهای غربی نشان دادیم که اهل مذاکره و گفت وگو هستیم؛ اما آنان که در موضع ضعف قرار گرفته اند هیچ حرفی در پشت میز مذاکره نداشته و هدف آنها فقط کنترل اسلام و انقلاب است.

به گزارش ایرنا، ˈعبدالرضا رحمانی فضلیˈ شامگاه پنج شنبه در آیین گرامیداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد زین العابدین(ع) قم افزود: مسؤولان کشورمان بخوبی می دانند که غربی ها تغییر نکرده اند؛ از این رو هرجا که لازم باشد، مقابله و مبارزه را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با حفظ عزت و استقلال برای دفع شر دشمنان از هر طریقی اقدام خواهد کرد.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز مستکبران غربی به قدرت و صلابت ایران اسلامی در عرصه های مختلف علمی و سیاسی پی برده اند، خاطرنشان کرد: تمامی این پیشرفت ها در شرایط تحریم و تهدید دشمنان به وقوع پیوسته و بدخواهان نظام اسلامی را متعجب ساخته است.

وی بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام در داخل کشور و حفظ هوشیاری در برابر دشمنان و تبعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: انتقادات سازنده و نظرات کارشناسی در جامعه مبتنی بر مردم سالاری دینی بسیار خوب است؛ زیرا عقل کل واقعی، خداوند است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه امام خمینی(ره) نماد تقوا و شجاعت و محور امید در ملت بزرگ ایران بود، تصریح کرد: مردم ایران معنا و مفهوم شجاعت را از حضرت امام(ره) آموختند و با تبعیت از ایشان، همه هستی خود را برای پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی نثار کردند.

وی با اشاره به حوادث و فتنه های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایثار و مجاهدت مردم مؤمن و انقلابی کشورمان را مورد توجه قرار داد و گفت: ملت غیور ایران پس از گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی با ایستادگی و پایداری بی نظیر خود به همه جهانیان ثابت کردند که هیچ مانعی نمی تواند آنها را از مسیر بالنده و عزتمندانه خود منحرف سازد.

وزیر کشور در پایان دستیابی به اقتصاد مقاومتی را عامل توفیق و پیروزی کشورمان دانست و گفت: مردم باید همواره علاوه بر حمایت از مسؤولان، نظارت دقیقی هم بر کار مدیران کشور داشته باشند و مسؤولان نیز باید از اینکه مردم به آنها تذکر بدهند که در مسیر انقلاب گام بردارند، خشنود باشند. ک/4

8146**550**1504
کد N107894