وزیر مشاور دولت پاکستان: انقلاب اسلامی ایران الگوی درخشان مقاومت در جهان است

فجر 92,انقلاب

اسلام آباد - ایرنا - وزیر مشاور دولت فدرال پاکستان در امور مذهبی گفت: انقلاب اسلامی ایران الگوی درخشان مقاومت و پایداری برابر استکبار جهانی و زیاده خواهان برای کشورهای جهان است.

ˈپیر محمد امین الحسنات شاهˈ روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد فرا رسیدن سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت و افزود: ملت های جهان از پرتو نورانی و تاثیرات مثبت انقلاب اسلامی ایران الهام گرفته اند و امروز نیز این تحولات سرنوشت ملت های آزاده در جهان را تغییر داده است.

وی خاطر نشان کرد: قیام خودجوش مردم ایران که باعث پیروزی انقلاب اسلامی در برابر رژیم طاغوت شد به جهان آموخت که چگونه یک کشور بدون وابستگی به کمک و حمایت قدرت های خارجی قادر به حل مشکلات و دستیابی به موفقیتهای بیشتر است.

امین الحسنات تاکید کرد: استکبار جهانی همواره برای منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران توطئه کرده اما به یاری خداوند متعال و همت و پایداری مردم و مسوولان ایران این توطئه ها شکست خورده و موفقیت و شکوفایی انقلاب اسلامی پس از گذشت 35 سال همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به موقعیت و جایگاه رفیع جمهوری اسلامی ایران در میان کشورهای جهان گفت: ایرانیان با تلاش سخت و اعتماد به نفس امروز به نتایج مثبت و دستاوردهای درخشانی در تمامی زمینه ها دست یافته اند.

این وزیر دولت حزب مسلم لیگ شاخه نواز-حزب حاکم پاکستان ادامه داد: ایران خود را به عنوان یک کشور مقتدر در جهان مطرح ساخته و اکنون دولت و مردم ایران ضمن تعهد به اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و با الهام از منویات حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی راه را ادامه می دهند.

وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران یک رویداد تاریخی است که سرنوشت مردم ایران را به سمت کمال، استقلال، پیشرفت و رفاه تغییر داد.

وزیر مشاور دولت پاکستان در امور مذهبی خاطر نشان کرد:هنر و فرهنگ ایرانیان به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در زمره بهترین های جهان قرار داشته و ما همیشه شاهد عملکرد موفق ایران در برگزاری نمایشگاههای قرآنی، امور دینی،کتاب و نشر به ویژه فعالیت های دینی در ایام مناسک حج و شکوفایی هنرهای سنتی از جمله صنایع دستی بوده ایم.

وی با اشاره به گشایش هفته فرهنگی دهه فجر و رونمایی نمایشگاه انقلاب اسلامی ایران در اسلام آباد افزود: گرامیداشت چنین رویدادهای مهم و برگزاری مراسم مختلف فرهنگی در این خصوص باعث تقویت بیشتر روابط برادرانه ایران و پاکستان می شود.

آساق ** 1095 *1446
کد N107455