سازمان ملل: نیمی از مردم سودان جنوبی از سوتغذیه رنج می برند

بحران

نیویورک،ایرنا- سازمان ملل با انتشار گزارشی با بیان اینکه نیمی از مردم سودان جنوبی با مشکل سو تغذیه مواجه هستند، تاکید کرده است حدود چهار میلیون نفر با خطر مرگ مواجه اند.

به گزارش ایرنا در این گزارش آمده است خشونت ها موجب تعطیلی بازارها و

اکثر فروشگاهها در سودان جنوبی شده و مردم این کشور قادر به تامین مایحتاج اولیه خود نیستند.

در این گزارش با اشاره به تشدید درگیریها میان طرفداران سالواکی رییس جمهور کنونی سودان جنوبی و حامیان ˈریک ماچارˈ معاون سابق اوتصریح شده است که سودان جنوبی بعنوان جوان ترین کشور جهان حتی قبل از آغاز درگیریهای اخیر شاهد یکی از بزرگترین بحران های انسانی بوده است.

این گزارش می افزاید در حالی که حدود 600 هزار خانوار در مناطق بحران زده در سودان جنوبی به کمک های غذایی و دارویی نیاز فوری دارند، تنها شش درصد از بودجه 77 میلیون دلاری درخواست شده برای این امر محقق شده است.

بر اساس گزارش های رسمی سازمان ملل بر اثر تشدید درگیریها در سودان جنوبی

که از پانزدهم دسامبر سال گذشته آغاز شد تا کنون حدود 800 هزار نفر از مردم این کشور مجبور به ترک خانه وکاشانه خود شده اند.

سازمان ملل در این گزارش هشدار داده است در صورتی که بودجه های مورد نیاز برای مقابله با گرسنگی و تامین نیازهای اولیه مردم این کشور تامین نشود، در آینده ای نزدیک شاهد بحران های شدیدی از جمله نابودی ذخایر کشاورزی، کمبود مواد دارویی و شیوع انواع بیماریهای دامی در این کشور خواهیم بود.

اروپام 2253 **1908
کد N107343