باهنر در پاسخ به تذکری؛

باید بتوانیم تا 22 بهمن رسیدگی به بودجه را نهایی کنیم

محمدرضا باهنر نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده بجنورد گفت: امیدواریم بتوانیم تا 22 بهمن‌ماه جاری مرحله اول رسیدگی به بودجه 93 را رسیدگی کرده و مصوبات را به شورای نگهبان بفرستیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به اصول قانون اساسی گفت: متاسفانه در فرآیند بررسی بودجه بخش فرهنگ که یکی از مهمترین مباحث است غفلت شده است، در حالی که مقام معظم رهبری نیز تاکید دارند که فرهنگ نباید در حاشیه اقتصاد و سیاست قرار گیرد بلکه برعکس، سیاست و اقتصاد باید ذیل فرهنگ باشند.

این نماینده اصول‌گرای مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اما متاسفانه نه تنها به بحث فرهنگ توجهی نشده است بلکه در حوزه آموزش عالی و آموزش و پرورش نیز موارد بودجه‌ای مورد بی‌مهری روسای جلسه قرار گرفته است و در بیشتر جلسات فرصت صحبت داده نشده است.

وی هم چنین از مصوبات مجلس شورای اسلامی در مورد بیمه و سلامت نیز انتقاد کرد و گفت: اگر پیشنهادات اجازه مطرح شدن می‌یافت قطعا رای مثبت نمایندگان را به همراه داشت.

به گزارش ایسنا،‌محمد رضا باهنر که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: در هنگام برگزاری این جلسات تعدادی از دوستان مراجعه کرده و معتقدند که تا جایی امکان دارد باید از پیشنهادات صرف نظر کرد تا ما بتوانیم تا 22 بهمن ماه جاری مرحله اول رسیدگی لایحه بودجه 93 را تمام کرده و مصوبات را به شورای نگهبان ارسال کنیم.

انتهای پیام

کد N107201