مخالفت واشنگتن با هرگونه اقدامات یکجانبه در خصوص قدس

سیاسی

آمریکا اعلام کرد که با هرگونه اقدامات یکجانبه چه از سوی رژیم صهیونیستی یا فلسطینی‌ها برای حل و فصل نهایی تمام مسائل مطرح شده از جمله وضعیت شهر قدس مخالف است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه موضع واشنگتن در قبال شهر قدس واضح و شفاف است، تاکید کرد که واشنگتن با هرگونه اقدام یکجانبه از سوی رژیم صهیونیستی یا تشکیلات خودگردان فلسطین با هدف حل و فصل نهایی تمام مسائل مطرح شده در میز مذاکرات از جمله شهر قدس مخالف است.

این مقام آمریکایی از مسئولان فلسطینی و اسرائیلی خواست تا با اتخاذ تدابیر لازم شرایط مثبتی را در خصوص مذاکرات میان دو طرف فراهم سازند تا چارچوب کاری برای حل و فصل نهایی مذاکرات به وجود آید.

جن ساکی خاطرنشان کرد: مارتین اندیک، نماینده آمریکا در روند صلح خاورمیانه در حال حاضر در منطقه است تا مذاکراتی با مسئولان فلسطینی و اسرائیلی با هدف کاهش شکاف‌ها میان آن‌ها داشته باشد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عنوان داشت: هیچ کس چیزی در خصوص چارچوب فعالیت‌های کنونی برای مذاکرات نمی‌داند و هرآنچه در این خصوص مطرح می‌شود صرفا پیش‌بینی‌های غیر دقیق و بی‌پایه و اساس است.

وی تاکید کرد که انتقادها از شخص جان کری، وزیر خارجه آمریکا یا از تلاش‌های وی غیرقابل قبول نیست و کری بر تحقق صلح همیشگی میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها متمرکز است.

انتهای پیام

کد N107180