به دستور اوباما؛

حملات پهپادهای آمریکایی به پاکستان به شدت محدود می‌شود

سیاسی

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که دولت اوباما به درخواست پاکستان حملات هواپیماهای بدون سرنشین به خاک این کشور را به شدت محدود کرده است.

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که دولت اوباما به درخواست پاکستان حملات هواپیماهای بدون سرنشین به خاک این کشور را به شدت محدود کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، دولت پاکستان پیش از این از واشنگتن خواسته بود حملات پهپادهای آمریکایی به خاک این کشور محدود شود تا از این طریق امکان ادامه مذاکرات اسلام آباد با طالبان فراهم آید.

یک مقام آمریکایی در این زمینه اعلام کرد: این چیزی است که آن‌ها از ما خواستند و ما به درخواستشان نه نگفتیم.

دولت آمریکا اعلام کرده که در نظر دارد تنها در صورتی از پهپادها استفاده کند که بخواهد اعضای ارشد القاعده را مورد هدف قرار دهد.

واشنگتن همچنین با اعلام اینکه حملات پهپادهای آمریکایی به پاکستان به شدت محدود خواهند شد اعلام کرده که از دیگر موارد استفاده پهپادها زمانی است که تهدیدی مستقیم متوجه اتباع آمریکایی باشد.

نگرانی‌ها در مورد حساسیت‌های سیاسی پاکستان باعث شده است که از دسامبر سال گذشته تاکنون حملات پهپادهای آمریکایی در پاکستان کاملا کاهش یابد و این کاهش وقفه‌ای تقریبا بلند مدت در رویکرد نظامی آمریکا در قبال پاکستان به شمار می‌رود.

در ماه نوامبر حکیم الله محسود از اعضای ارشد طالبان در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در حالی کشته شد که قرار بود چند روز بعد مذاکرات صلح میان طالبان و اسلام آباد آغاز شود. نواز شریف، نخست وزیر پاکستان آمریکا را به تلاش برای اخلال‌گری در فرآیند صلح پاکستان متهم کرد. از آن زمان بدین سو دولت اوباما تلاش کرده است روابط خود با اسلام آباد را بهبود بخشد.

یک مقام دولت آمریکا با اشاره به اینکه حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به پاکستان به شدت محدود شده است اعلام کرد که دولت واشنگتن همچنان به شناسایی و هدف قرار دادن اهداف تروریستی در منطقه ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

کد N107035