دمشق: مبارزه با تروریست ها موجب تاخیر در تحویل مواد شیمیایی شده است

تروریست,تحویل

تهران-ایرنا-ˈفیصل مقدادˈ معاون وزیر امور خارجه سوریه اعلام کرد: مشکلاتی که سوریه با آن مواجه است از جمله مبارزه با تروریسم موجب تاخیر در اجرای بعضی از تعهدات آن شده است.

به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه روز گذشته توافقنامه تهیه خدمات پزشکی در موارد فوق العاده با هیات مشترک سازمان منع سلاح شیمیایی و نماینده سازمان ملل در سوریه را امضا کردند.

فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه گفت: سوریه با عزمی جدی درصدد اجرای کامل قراردادها با سازمان ملل و سازمان منع سلاح های شیمیایی است.

مقداد تاکید کرد: مشکلاتی که سوریه با آن مواجه است به ویژه در چارچوب مبارزه با تروریسم، موجب تاخیر در اجرای بعضی از تعهدات آن شده و کشورهای حامی گروه های تروریستی باید بدانند که در حال ارتکاب جنایت های ضد انسانی هستند.

وی افزود: کارشکنی تروریست ها در خصوص انتقال سلاح شیمیایی از سوریه به خارج قابل چشم پوشی نیست.

وی تاکید کرد: سوریه با تمام قوا برای اجرای تعهدات خود در اسرع وقت در خصوص توافقنامه منع سلاح شیمیایی به رغم تهدیدهای تروریستی، تلاش می کند.

مقداد از هیات مشترک سازمان منع سلاح شیمیایی و سازمان ملل در اجرای این عملیات مهم تقدیر و بر تداوم همکاری با آنها به خصوص در زمینه اجرای قراردادهای امضا شده تاکید کرد.

قرارداد مذکور را ˈبشار جعفریˈ نماینده سوریه در سازمان ملل وˈعبدالله فاضلˈ نماینده سازمان ملل وˈجولیان تنجیریˈ نماینده سازمان منع سلاح شیمیایی امضا کردند.

مترجمام** 1453**1144
کد N106924