تقدیر وزیر کشور از همسر شهید سید علی اندرزگو

وزیر کشور

تهران بزرگ - ایرنا - وزیر کشور با حضور در منزل شهید اندرزگو از مجاهدت های همسر شهید سید علی اندرزگو تقدیر کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی چهارشنبه شب در دیدار با خانواده شهید اندرزگو، نقش شهید سید علی اندرزگو را در پیروزی انقلاب اسلامی برجسته دانست.

وزیر کشور خطاب به همسر شهید اندرزگو گفت: تاریخ انقلاب اسلامی هرگز نقش شما به عنوان یار و همسنگر آن شهید بزرگوار در مبارزات را فراموش نمی کند و نقش شما در مبارزات کمتر از خود شهید اندرزگو نبوده است.

در این دیدار، همسر شهید اندرزگو با بیان خاطراتی از فعالیت های مبارزاتی شهید و آخرین تلاش وی برای کشتن شاه، دفاع از مرجعیت و ولایت را مهمترین هدف سید علی اندروگو عنوان کرد.

وی با اشاره به مشکلاتی که در کشور وجود دارد گفت: اگر چه مشکلات زیادی در کشور وجود دارد، اما مردم قدردان تلاش شبانه روزی دولتمردان هستند.

وزیر کشور همچنین با خانواده شهیدان غلامحسین و احمد کردبچه هم دیدار و از این خانواده تقدیر کرد.

رحمانی فضلی نیز در این دیدار، نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه به عنوان میراث شهدا را بهترین روش برای ادای دین به شهدا و ادامه راه آنها بیان کرد.

وزیر کشور به همراه سید حسین هاشمی استاندار تهران و حسین ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ شب گذشته با حضور در مسجد قائم چیذر با مردم و خانواده شهدا نیز دیدار کردند.

شهید سید علی اندرزگو از مبارزان و همراهان شهید نواب صفوی در مبارزه با رژیم پهلوی بود و در اعدام انقلابی حسنعلی منصور نخست وزیر وقت پهلوی دوم و عامل تصویب کاپیتولاسیون و تبعید امام خمینی(ره) نقش داشت.

شهید اندرزگو در سال 1357 و قبل از عملی شدن نقشه وی برای ترور پهلوی دوم دستگیر و توسط عوامل شاه به شهادت رسید.

تهرام/9191**1594
کد N106710