یک نظامی ارشد درجنوب یمن ترور شد

ترور,مقام نظامی

تهران -ایرنا - افراد مسلح ناشناس عصر چهارشنبه یک مقام بلندپایه امنیتی یمن را در شهر ˈعدنˈ واقع در جنوب این کشور ترور کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، افراد مسلح ˈفادی الجبلینˈ فرمانده گردان دوم نیروهای امنیت ویژه را هنگام حضور در منطقه ای درغرب شهرعدن، با استفاده از یکدستگاه خودرو پیکاپ به رگبار بستند و فرار کردند.

یکشنبه گذشته نیز سرهنگ علی حلیس فرمانده عملیات نیروهای ویژه ، بر اثر انفجار بمب در نزدیکی خودرو حامل وی در جاده ساحلی بین عدن و ابین به قتل رسید.

این در حالی است که یک مقام یمن اعلام کرد: افراد مسلح ناشناس روز چهارشنبه در حمله به یک خودروی نظامی در استان ˈشبوهˈ در جنوب این کشور، چهار نظامی را به قتل رساندند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از عدن، این خودروی نظامی درحال حرکت به سوی یک پاسگاه ایست و بازرسی ارتش در نزدیکی بندر پایانه صدور گاز هدف حمله قرار گرفت.

این مقام افزود: در این حمله چهار نظامی کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند و نیروهای ارتش سرگرم تعقیب برای دستگیری مهاجمان هستند.

به رغم اقدام های نظامی دولت یمن در جنوب این کشور علیه فعالیت القاعده و با توجه به تشدید درخواست جدایی خواهان جنوب برای استقلال، نیروهای امنیتی در این بخش از کشور همواره مورد حمله قرار می گیرند.

افراد مسلح مظنون به وابستگی به القاعده روز جمعه گذشته نیز در حمله به یک پاسگاه ایست و بازرسی در استان ˈحضرموتˈ در جنوب شرقی یمن، 15 نظامی را به قتل رساندند.

**مترجمام**1480** 3404
کد N106628