رییس جمهور /12/:دولت تصمیم ندارد یارانه کسی قطع شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رییس جمهور در ادامه گفت‌وگوی خود با مردم در پاسخ به سوالی در مورد لایحه بودجه سال 93 و تحویل به موقع آن از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی و ارزیابی‌اش از روند تصویب آن، گفت: ما هر چه مصوبه مجلس باشد و شورای نگهبان آن را تایید کند، موظف به اجرا هستیم.

رییس‌جمهور با بیان این‌که خود نمایندگان نیز توجه دارند که شاکله بودجه نباید به هم بخورد، تصریح کرد: دولت وقتی یک بودجه‌ای را می‌دهد شاکله‌ای دارد و مجلس نیز می‌تواند تغییراتی در آن ایجاد کند، ولی نباید در حدی باشد که این شاکله به هم بخورد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر قضاوتی از روند تصویب لایحه بودجه سال 93 در مجلس ندارد؛ چرا که هنوز کار تمام نشده است، گفت: باید اجازه بدهیم که لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی تمام شود و شورای نگهبان نیز نظر خود را در مورد آن اعلام کند.

روحانی با بیان این‌که ما در دولت دلمان می‌خواهد در زمینه بحث یارانه‌ها یک قدم جدی برداشته شود و برای امسال دست ما از نظر قانونی باز است، گفت:‌ البته هنوز بررسی لایحه بودجه در مجلس به پایان نرسیده و باید منتظر پایان کار بود.

رییس‌جمهور با اشاره به بحث بودجه عمرانی و تصویب سقف بودجه به 194 هزار میلیارد تومان در لایحه بودجه و افزایش آن در مجلس به 210 هزار میلیارد تومان، گفت: دولت می‌خواست در ارتباط با بحث هدفمندی یارانه‌ها یک لایحه جداگانه بدهد ، ولی خواست نمایندگان این بود که اینگونه عمل شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مباحثی که در جامعه مطرح است ،در ارتباط با قطع یارانه‌ها، گفت: دولت تصمیم بر این ندارد که یارانه کسی قطع شود، البته ممکن است فرم‌هایی در اختیار مردم قرار بگیرد و این فرم‌ها را مردم تکمیل کنند و ممکن است بر اساس آن تصمیماتی اتخاذ کنیم، ولی ابتدا یارانه کسی را قطع نمی‌کنیم، از مردم می‌خواهیم کسانی که نیازمند نیستند از دریافت آن انصراف دهند.

ادامه دارد...

کد N106627