جان کری : نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی شوم

جان کری

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با رد برخی شایعات مبنی بر تمای وی برای نامزدی درانتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 گفت : دیگر در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری شرکت نمی کنم.

به گزارش ایرنا، جان کری در مصاحبه شبکه خبری سی .ان.ان. اظهار داشت هیچ انگیزه و برنامه ای برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی در آمریکا را ندارم.

جان کری در انتخابات ریاست جمههوری آمریکا در سال 2004 به عنوان نامزد دمکرات ها به رقابت با جرج بوش پرداخت که در نهایت با کسب 48 درصد آرا از جرج دبیلو بوش که بیش از50 درصد آرا را به دست آورده بود، شکست خورد.

کری در این مصاحبه تاکید کرد وزیر خارجه آمریکا آخرین مسوولیت من خواهد بود و بنا دارم بعد از این از دنیای سیاست کناره گیری کنم.

برخی رسانه ها طی ماه گذشته از احتمال نامزدی هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق امریکا و جو بایدن معاون باراک اوباما

به عنوان نامزدهای احتمالی دمکرات ها در انتخابات ریاست جممهوری 2016 نام می برند اما تاکنون این دو نفر به صورت رسمی نامزدی خود را اعلام نکرده اند.

بر اساس آخرین نظر سنجی ها موقعیت هیلاری کلینتون به مراتب بهتر از جوبایدن است.

در مقابل کریس کریسی فرماندار ایالت نیوجرسی و پل رایان نماینده جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان و رییس کمیته بودجه که در زمان انتخابات ریاست جمهوری در سال 2012 به عنوان معاون میت رامنی نامزد جمهوریخواهان معرفی شده بود، از نامزدهای سرشناس و احتمالی جمهوریخواهان در انتخاباتی آتی نام برده می شود.

اروپام 1908
کد N106622