پوتین: روسیه برای برگزاری المپیک زمستانی در سوچی آماده است

المپیک زمستانی,سوچی

مسکو- ایرنا- ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه گفت: روسیه بطور کامل برای برگزاری المپیک زمستانی سوچی که طرح بزرگ ملی است، آماده شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رادیو دولتی صدای روسیه، پوتین روز چهارشنبه در دیدار با اعضای تیم ملی المپیک زمستانی روسیه در دهکده المپیک در سوچی گفت: برای من بسیار خوشایند است که در موضوع برگزاری المپیک، در جامعه روسیه توافق کامل وجود داشت.

وی افزود: این طرح صنعتی و سازندگی بسیار بزرگ بود و بزرگترین ساختمان سازی در سطح جهان بود.

رییس جمهوری روسیه گفت: احداث تمام مراکز المپیک سوچی از صفر شروع شد و بسیاری از آنها در مناطق کوهستانی قرار داشتند و ساخت و ساز این مراکز در شرایط سخت و دشوار انجام گرفت که هدف بسیار دشواری بود.

وی اضافه کرد: روسیه برای ساخت این مراکز هفت سال زمان و دهها میلیارد دلار هزینه صرف کرد و از این رو المپیک سوچی طرح ملی بسیار بزرگ است.

رییس جمهوری روسیه گفت: در نتیجه مراکز ورزشی بسیار پیشرفته ای احداث شد و دو مجموعه رفاهی بزرگ هم در کنار مراکز ورزشی برای سکونت ورزشکاران ساخته شد.

وی با بیان این که تیم المپیک روسیه در بازیهای المپیک سوچی می تواند به بهترین نتایج دست بیابد، اظهار داشت: میلوینها علاقمند به ورزش در روسیه در انتظار قهرمانی و نتایج خوب ورزشکاران محبوب خود هستند.

پوتین در همین حال بر برگزاری عادلانه و سالم رقابت ها به عنوان اولویت اصلی تاکید کرد.

المپیک زمستانی سوچی روز جمعه افتتاح خواهد شد و تا روز 16 ماه فوریه جاری ادامه خواهد داشت.

اروپام/2242**518** 3404
کد N106615