آقامحمدی:

ظریف باید وزیر خارجه مرحوم بازرگان می‌شد/سخنان روحانی ناشی از عصبانیت بود

سیاسی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صحبت‌های آقای ظریف درباره رژیم صهیونیستی آدم را به یاد ادبیات آقای مشایی می‌اندازد، اظهار کرد: ایشان با این ادبیات باید وزیر خارجه مرحوم بازرگان می‌شد.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صحبت‌های آقای ظریف درباره رژیم صهیونیستی آدم را به یاد ادبیات آقای مشایی می‌اندازد، اظهار کرد: ایشان با این ادبیات باید وزیر خارجه مرحوم بازرگان می‌شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم آقامحمدی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با انتقاد از صحبت‌های رییس‌جمهور مبنی بر کم‌سواد دانستن منتقدان توافقنامه ژنو، گفت: این صحبت ناشی از عصبانیت رییس‌جمهور از این است که این توافقنامه مورد تایید هیچ قشری قرار نگرفته و آقای رییس‌جمهور از این موضوع عصبانی هستند.

وی ادامه داد: آقای روحانی بارها گفته من حقوقدانم، سرهنگ نیستم اما در نقش سرهنگ و به عنوان فرمانده به اساتید دانشگاه دستور داده که از توافقنامه دفاع کنند در حالیکه ما اعضای کمیسیون امنیت ملی هنوز توجیه نیستیم و اطلاعات شفافی به ما داده نشده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: آقای رییس‌جمهور نباید انتظار داشته باشد مردم و فرهیختگان بدون توجیه از یک امر مبهم دفاع کنند.

آقامحمدی همچنین اظهار کرد: آقای ظریف دائم با زبان انگلیسی صحبت می‌کند و اگر به زبان فارسی صحبت کنند همه مردم شفاف می‌دانند که چه می‌گوید اما ایشان به انگلیسی صحبت کرده، به آلمانی ترجمه می‌شود و بعد می‌گویند این صحبت‌های من نبوده است.

وی با بیان اینکه صحبت‌های آقای ظریف درباره رژیم صهیونیستی آدم را به یاد ادبیات آقای مشایی می‌اندازد، گفت: سزاوار بود آقای ظریف با این ادبیات وزیر خارجه مرحوم بازرگان و سیاست گام به گام ایشان می‌شد.

به گزارش ایسنا، ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه را بر عهده داشت با بیان اینکه نباید در وقت اختصاصی تذکر به ایراد نطق پرداخت، اظهار کرد: ما نمی‌خواهیم در مجلس فضای سیاسی خلق کنیم.

وی افزود: بحث هسته‌ای از مسائلی است که نظام در رابطه با آن تصمیم می‌گیرد و این نیست که گمان کنید این مسائل در چارچوب و جایگاه مناسبی مورد نقد و تحلیل قرار نمی‌گیرد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شورای عالی امنیت ملی هست، نظام حضور دارد و مسائل هسته‌ای ‌در چارچوب منافع ملی، مدیریت و هدایت می‌شود. البته این موضوع منافاتی با بیان انتقادات ندارد.

انتهای پیام

کد N106323