معترضان اوکراینی از ارتش خواستند در بحران سیاسی دخالت نکند

درگیری

تهران-ایرنا - همزمان با ادامه تنش ها در اوکراین شماری از معترضان اوکراینی مقابل ساختمان وزارت دفاع این کشور تجمع کردند و از نیروهای مسلح این کشور خواستند تا در بحران این کشور مداخله نکند.

به گزارش شبکه الجزیره ، این معترضان دراین تجمع مقابل وزارت دفاع این کشور در کی کیف از ارتش خواستند تا در بحران سیاسی مداخله نکند. این درخواست معترضان درحالی مطرح شده که رهبران مخالفان و حزب حاکم اوکراین همچنان برای یافتن راه حلی برای پایان دادن به بحران سیاسی از طریق مذاکره با رئیس جمهور تلاش می کنند.

دراین تجمع معترضان ضمن سردادن شعارهای ضددولتی از ارتش اوکراین خواستند تا به صدای مردم گوش فرا دهد و علیه مردم اقدام نکند.

یکی ازاین معترضان به خبرنگار شبکه الجزیره گفت:از ارتش می خواهیم علیه مردم اقدام نکند و در کنار مردم باشد. اگر ارتش علیه معترضان اقدام نظامی کند،کل مردم علیه ارتش خواهند شد.

یکی دیگر از معترضان نیز گفت که وی نسبت به این موضوع متقاعد شده است که ارتش درنهایت در کنار مردم خواهد ماند.

دومین جلسه پارلمان اوکراین از زمان بازگشت ویکتور یانوکوویچ به سر کار به دنبال بیماری مختصر وی روز چهارشنبه بدون پیشرفتی پایان یافت.

این درحالی است که رئیس پارلمان اوکراین بحث ها در مورد اعمال تغییرات در قانون اساسی این کشور را که ممکن است به بحران سیاسی پایان دهد، تا روز آینده به تعویق انداخت.

آرسنی یاتسونیک یکی از سه رهبر مخالف اوکراین از رئیس پارلمان این کشور خواست تا ویکتور یانوکوویچ را برای شرکت در بحث ها به پارلمان دعوت کند. وی از پارلمان اوکراین خواست تا هر روز تا زمان اتخاذ تصمیم نهایی با هدف خارج کردن اوکراین از بحران جلسه برگزار کند.

این درحالی است که کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که وارد کی یف شده ،قرار است روزچهارشنبه با ویکتور یانوکوویچ دیدار کند اما به نظر می رسد که مقامات اوکراینی دخالت های کشورهای غربی را در امور داخلی نمی پسندند.

گزارش شده است که شماری از معترضان اوکراینی قرار است روز چهارشنبه در مقابل سفارت آمریکا در کی یف تجمع کنند.

مترجمام**9234**1547
کد N106109