تدوین طرح جامع پیشگیری از سرقت در گلستان

سرقت

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب گرگان از تدوین طرح جامع پیشگیری از سرقت در استان خبر داد و گفت: در این طرح راهکارهای پیشگیری از سرقت با کمک اداره‌های مرتبط تدوین شده و اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حقی با بیان اینکه سرقت منزل از جرائمی است که بیشترین ورودی پرونده به محاکم استان را دارد، اظهار کرد: اجرای طرح پلیس محله و الزامی شدن نظر پلیس آگاهی در مورد ایمن بودن منازل در برابر سرقت در صدور پایان کار ساختمان از جمله راهکارهای دیده شده در این طرح است.

وی افزود: همچنین در این طرح اداره کل زندان ها موظف است لیست سارقانی که دوران محکومیت آنان به پایان رسیده یا به مرخصی می‌روند را به پلیس آگاهی اعلام کند تا بیشتر تحت نظر قرار گیرند.

حقی ملزم شدن سمساری ها به نصب دوربین مداربسته به منظور شناسایی فروشندگان وسایل منزل و تهیه فایل جامع از اطلاعات سارقان سابقه دار از سوی پلیس را از دیگر اقدامات دیده شده در این طرح به منظور کاستن از سرقت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه سرقت، جرائم رفتاری و تصادفات بیشترین ورودی پرونده را به محاکم استان گلستان تشکیل می‌دهد، تصریح کرد: در صددیم به مرور با اجرای طرح‌های پیشگیرانه میزان وقوع جرم را کاهش دهیم.

انتهای پیام

کد N106062