نوبخت در جمع خبرنگاران:

از پای درآوردن مردم ایران خیال خام دشمنان است

مجلس

نیروهای مسلح، ارتش، و سپاه تلاش های فراوانی برای کمک به مردم شهرهای شمالی به کار گرفته اند و تمامی ظرفیت های نظام و کشور در اختیار استان های خسارت دیده خواهد بود.

سخنگوی دولت یازدهم اظهار کرد: اینکه تحریم‌ها آثار سوئی بر اقتصاد ایران داشته، قابل کتمان نیست، اما اگر دشمنان تصور می‌کنند با یورش اقتصادی می‌توانند ملت ایران را از پای درآورند انسان‌های کند ذهنی هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه علنی مجلس در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه آیا برخی شایعات درباره استعفای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و انتصاب شما به عنوان جایگزین وی صحت دارد، گفت: استعفای آقای جهانگیری و جایگزینی من برای معاون اولی صحت ندارد.

سخنگوی دولت یازدهم در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات یکی از مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه توزیع سبد کالا را ناشی از تحریم‌های صورت گرفته علیه ملت دانسته بود، گفت: اینکه تحریم‌ها آثار سوئی بر اقتصاد ایران داشته، قابل کتمان نیست، اما اگر دشمنان تصور می‌کنند با یورش اقتصادی می‌توانند ملت ایران را از پای درآورند انسان‌های کند ذهنی هستند.

نوبخت با بیان اینکه تحریم‌های اقتصادی خسارتی را به اقتصاد ایران وارد کرده است، افزود: اما اگر دشمنان فکر می‌کنند می‌توانند با تحریم‌ها ملت ما را در اهداف و آرمان‌های خود عقب برانند، خیال خامی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه هر گونه تحریم یا یورشی آثار سوئی در جامعه خواهد گذاشت،‌گفت: تحریم‌ها نیز مانند هشت سال دفاع مقدس در اقتصاد ایران اثر گذاشته است، اما مردم در آن هشت سال مقاومت کردند و در برابر یورش اقتصادی نیز از خود مقاومت نشان دادند.

وی همچنین درباره بارش برف در استان‌های شمالی و خسارات وارد شده به این استان‌ها و مردم گفت: اگر از دستگاه‌ها قصوری رخ داده قطعا با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

وی با تشکر از نیروهای مسلح، ارتش، و سپاه گفت: تمامی ظرفیت‌های نظام و کشور در اختیار استان‌های خسارت دیده خواهد بود.

نوبخت‌ خاطرنشان کرد: شب گذشته منابع تنخواه با فوریت در اختیار استانداران این استان‌ها قرار داده شد و دو وزیر از روزهای گذشته در جریان مراحل مختلف کمک رسانی و امداد به مناطق برف زده بوده‌اند.

وی اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد پس از رفع بحران، خسارات وارد شده به کشاورزی و صنعت را برآورد و برنامه‌های لازم را برای جبران آن‌ها تدوین کنیم.

نوبخت گفت: به نظر نمی‌رسد قصوری از استان‌های معین (همجوار) استان‌های حادثه دیده و یا مدیریت کشور رخ داده باشد.

 

کد N105915