طالبان پاکستان ارتباط با گروه تروریستیˈ جند ا... ˈ را رد کرد

طالبان

اسلام آباد - ایرنا - طالبان پاکستان روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای هر گونه ارتباط با گروه تروریستی و غیر قانونی ˈ جندا... ˈ که مسوولیت حمله به نیروهای امنیتی و شیعیان در نقاط مختلف پاکستان را برعهده می گیرد،رد کرد.

منابع خبری نوشتند: گروه تروریستی جند ا... روز گذشته مسوولیت حمله تروریستی اخیر در یک سینما در پیشاور را که در آن پنج نفر کشته و بیش از 30 نفر زخمی شدند را برعهده گرفت.

شاهد الله شاهد سخنگوی گروه تحریک طالبان پاکستان در این باره به رسانه های خبری گفت : این حملات از سوی گروه جند ا... در زمانی صورت گرفته که طالبان برای مذاکره با نمایندگان دولت اعلام آمادگی کرده است.

پیش از این گروه تروریستی جندا... اعلام کرده بود که به گروه طالبان پاکستان وابستگی دارد، با این حال سخنگوی طالبان هر نوع ارتباط با این گروه را رد کرد و موج حملات اخیر را برای براه انداختن شک و تردید درباره از سرگیری مذاکرات صلح از سوی طالبان را نادرست خواند.

شاهدالله شاهد افزود : ما می خواهیم به صراحت بگوییم که گروه جندا... به تحریک طالبان پاکستان وابسته نیست.

به نقل از شبکه های خبری ؛ این در حالی است که شخصی بنام احمد مروت به طور مداوم مسوولیت حملات اخیر علیه مردم و نیروهای امنیتی در پاکستان را به گروه جندا... وابسته به تحریک طالبان نسبت می دهد.

سخنگوی تحریک طالبان گفت: هیچ فردی به نام احمد مروات در صفوف مجاهدین طالبان وجود ندارد و هر گونه حملات ادعا شده توسط این فرد و یا این گروه را نباید به طالبان مرتبط کرد.

آساق ** 1095**5981
کد N105542