دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی:

مسئله سوریه تنها از طریق مردم حل خواهد شد/ تمامیت ارضی سوریه حفظ شود

سیاست خارجی

دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی گفت: به اجلاس ژنو چشم دوخته ایم و فکر می کنم این اجلاس می تواند راه حل های جدی برای سوریه باز کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ایاد مدنی دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به سئوالی درباره چگونگی کمک سازمان همکاری های اسلامی به حل بحران سوریه، گفت: با توجه به قطعنامه ای که در اجلاس های سران و وزرای خارجه اتخاذ شده سازمان همکاری های اسلامی معتقد است این مسئله تنها از طریق خود مردم سوریه حل خواهد شد.

وی افزود: سازمان معتقد است باید تمامیت ارضی سوریه حفظ شود و وضعیت طوری باشد که توازن اجتماعی در کشور فراهم و توجه به خواسته های جنبش مردم سوریه ایجاد شود.

مدنی با بیان اینکه سازمان همکاری های اسلامی از طریق صدور بیانیه نظرات خود را بیان کرده است، خاطرنشان کرد: جنبش مردم در ابتدا مسالمت آمیز بود، اگر برخورد مسالمت آمیز می شد با این وضعیت روبرو نمی شدیم.

دبیر کل سازمان همکاری های اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر به اجلاسی که در ژنو در حال برگزاری است چشم دوخته ایم و فکر می کنم این اجلاس می تواند راههای جدی را برای سوریه باز کند.