اوکراین سیاستمداران خارجی را از انتشار اطلاعات تایید نشده برحذر داشت

سیاستمداران خارجی,اطلاعات تایید نشده

مسکو-ایرنا- کفیل وزیر امور خارجه اوکراین سیاستمداران خارجی را از انتشار اطلاعات تایید نشده و اظهارات غیرمسئولانه درباره این کشور برحذر داشت.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر روابط عمومی وزارت امور خارجه اوکراین، لئونید کوژارا روز چهارشنبه گفت: سیاستمداران خارجی باید از اظهارات غیرمسئولانه یا انتشار اطلاعات غیرموثق که ممکن است بر وضعیت اوکراین تاثیر منفی بگذارد، بپرهیزند.

وی به عنوان مثال به اظهارات نماینده پارلمان اروپا به نام ربکا هارمس که مدعی شده است میکلا آزاروف نخست وزیر مستعفی اوکراین تابعیت و گذرنامه اتریشی دارد اشاره کرد و آن را کذب محض خواند که حقیقت ندارد.

کفیل وزیر امور خارجه اوکراین گفت: از همه سیاستمداران خارجی دعوت می کنم از اظهارات غیرمسئولانه بپرهیزند و قبل از انتشار هر گونه اطلاعاتی آن را راستی آزمایی کنند.

خانم ربکا هارمس نماینده پارلمان اروپا روز سه شنبه مدعی شد که میکلا آزاروف نخست وزیر سابق اوکراین، سرگئی آربوزوف کفیل نخست وزیر این کشور و آندره کلیویف رییس دفتر ریاست جمهوری اوکراین علاوه بر تابعیت این کشور، تابعیت و گذرنامه اتریشی دارند.

به دنبال انتشار اظهارات هارمس در این باره ،سخنگوی وی با انتشار بیانیه ای این سخنان هارمس را تکذیب و اعلام کرد که وی اطلاعاتی در این باره در اختیار ندارد.

اروپام/2242**518 ** 1514
کد N105209