نماینده صومعه‌سرا: مدیران هرچه سریع‌تر خسارات ناشی از برف را برآورد کنند

سیاسی

نماینده صومعه‌سرا با اشاره به اینکه در حال حاضر مدیران کل، مدیران شهرستان‌ها، فرمانداران باید خسارات وارده را برآورد کنند، گفت: طبق مصوبه‌ای که معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بیان کردند توانستیم از وزیر آموزش ‌و پرورش مبلغ یک میلیارد تومان برای رفع مشکلات مدارس استان بگیریم که روز گذشته 550 میلیون تومان برای کمک به حل مشکلات مدارس استان واریز شد.

حمیدرضا خصوصی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه گیلان با اشاره به پیامدهای بارش برف در استان، اظهار کرد: طی پیگیری‌هایی که داشتیم خرید ماشین‌آلات سنگین در اولویت قرار گرفت، با توجه به تجربه‌ای که داشتیم، مشخص شد ماشین‌آلاتی که از شهرها و استان‌های مجاور به گیلان داده می‌شود اغلب فرسوده بوده و نمی‌تواند مشکل برف‌روبی را برطرف کند و در پیشگیری از دیگر مشکلات مفید باشد.

وی با اشاره به اینکه ما برای خرید ماشین‌آلات سنگین راغب بودیم، افزود: طی جلسه‌ای که با دکتر نوبخت داشتیم، موافقت ایشان را گرفتیم مبنی بر اینکه آقای استاندار هر کدام از ماشین‌آلات سنگین نظیر گریدر، بلدوزر، لودر و ... به هر تعداد که نیاز دارد، خریداری کند و اعتبارش را در بودجه لحاظ می‌کنند.

نماینده شهرستان صومعه‌سرا گفت: طی نامه 13 نماینده استان برای رئیس‌جمهور محترم جهت بررسی وضعیت استان در شرایط بحرانی فعلی، دکتر روحانی به سه وزیر محترم کشور، نیرو، راه‌و شهرسازی‌ ابلاغ کردند تا به استان بیایند و از نزدیک مشکلات و معضلات برف را در استان پیگیری کنند.

خصوصی با اشاره به اینکه در طول سال تحصیلی هستیم و همچنین باخبر شدیم تعدادی از مدارس استان تخریب شده‌اند، اضافه کرد: طبق مصوبه‌ای که آقای نوبخت بیان کردند توانستیم از وزیر آموزش ‌و پرورش مبلغ یک میلیارد تومان برای رفع مشکلات مدارس استان بگیریم که روز گذشته آقای وزیر اعلام کردند که مبلغ 550میلیون تومان برای کمک به حل مشکلات مدارس استان واریز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه اگر تاکنون با مشکل راه‌گشایی در روستاها و شهرها روبه رو بودیم، اکنون باید سریع‌تر به بررسی خسارت‌های ناشی از برف بپردازیم، ادامه داد: در حال حاضر مدیران کل، مدیران شهرستان‌ها، فرمانداران باید خسارات وارده را برآورد کنند؛ بعد از بارش برف، برف‌روبی و باز شدن راهها، خیابان‌های اصلی و فرعی، باید میزان خسارات مشخص شود تا هر چه زودتر اعلان نظر شود تا ببینیم دولت برای رفع این مشکلات چه میزان اعتباری را لحاظ می‌کند.

انتهای پیام

کد N105120