مراسم بزرگداشت شهدای دستگاه دیپلماسی با حضور ظریف

مجلس

این خودباوری و اعتماد به نفس در بین آحاد ملت شریف ایران در همه مراحل پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی تا جنگ تحمیلی و نیز خلق حماسه بزرگ سیاسی و خط بطلان کشیدن بر همه تحلیل‌ها و در مرحله کنونی در عرصه هماورد دیپلماتیک در دفاع از حقوق مسلم مردم ایران نمود یافته است.

 وزیر امور خارجه در مراسم بزرگداشت شهدای وزارت امور خارجه تاکید کرد: به برکت خون پاک شهیدان و بر اساس پیام امام شهدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری، کارگزان و خدمتگذاران نظام در دستگاه دیپلماسی با عزم و اراده‌ای راسخ از دستاوردهای عظیم انقلاب و خون شهداء پاسداری می‌کنند.

به گزارش ایلنا، محمد جواد ظریف با تبریک سی و پنجمین بهار انقلاب اسلامی به آحاد ملت ایران و خانواده شهدا و ایثارگران، از مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به خصوص ایثار و جانفشانی شهدای عرصه نبرد دیپلماسی تجلیل کرد و صبر، بردباری و فداکاری خانواده‌های شهدا و ایثارگران را ستود و تاکید کرد: همه ما وامدار خون شهداء هستیم و استقلال، آزادی، خودباوری و اعتماد به نفس ارمغان و دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی و امام خمینی و خون پاک شهدای ایران اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: این خودباوری و اعتماد به نفس در بین آحاد ملت شریف ایران در همه مراحل پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی تا جنگ تحمیلی و نیز خلق حماسه بزرگ سیاسی و خط بطلان کشیدن بر همه تحلیل‌ها و در مرحله کنونی در عرصه هماورد دیپلماتیک در دفاع از حقوق مسلم مردم ایران نمود یافته است.

وزیر امور خارجه با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای دستگاه دیپلماسی به ویژه شهید ابوالقاسم اسدی که در راه مبارزه با کوته فکری، تنگ نظری و تندروی جریان تکفیری جان خود را فدای اسلام و ایران عزیز کرد، افزود: ما همه با عزمی راسخ از خون و راه درخشان شهدای جهاد دیپلماسی و دانشمندان جهاد علمی و فناوری دفاع خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد عده‌ای زیاده طلب آرمان و اهداف و خون این شهدا و حقوق ملت ایران را زیر پا بگذارند.

وی با اشاره به اینکه شاید راحت‌ترین کار این باشد که در خانه خود بنشینیم و باب مذاکره را ببندیم، افزود: اما برای دفاع از حقوق ملت ایران و با توکل به خدا برای حفاظت از دستاوردهای عظیم این انقلاب بزرگ و پیشبرد اهداف آن و توسعه و پیشرفت کشور به پشتوانه قدرت و عزم راسخ ملت ایران و رهنمودهای رهبری معظم انقلاب با صلابت ایستادگی می‌کنیم و از حقوق مردم ایران دفاع خواهیم کرد.

ظریف در بخش دیگری از سخنان خود خواستار دعای خیر مادران و فرزندان و همسران شهدا و ایثارگران برای خدمتگزاران کشور و مردم ایران در دستگاه دیپلماسی شد.

تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه نیز در سخنانی در این مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت بزرگ ایران به خصوص خانواده شهدا و ایثارگران تبریک گفت و روند مذاکرات هسته‌ای و تقابل مقتدرانه ایران در صحنه دیپلماتیک با شش قدرت جهانی را تشریح کرد و  بر حفظ منافع و حقوق مسلم کشور و مردم ایران در این مذاکرات تاکید کرد.

در ادامه این مراسم که با حضور قائم مقام و تعدادی از معاونین و مدیران وزارت امور خارجه برگزار شد. از سوی ظریف از ایثارگری‌های مادران، پدران، همسران و فرزندان شهداء و جانبازان وزارت امور خارجه تقدیر بعمل آمد.

 

کد N104988