لهستان: اکنون نباید اوکراین را تحریم کرد/ واکنش سخنگوی اشتون به مسئله انتخابات زودهنگام

وزیر امور خارجه لهستان اظهار کرد، اتحادیه اروپا نباید حین انجام مذاکرات سیاسی در اوکراین برای حل بحران علیه این کشور و دولت کی‌یف تحریم اعمال کند.

وزیر امور خارجه لهستان اظهار کرد، اتحادیه اروپا نباید حین انجام مذاکرات سیاسی در اوکراین برای حل بحران علیه این کشور و دولت کی‌یف تحریم اعمال کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اینترفاکس،‌ "رادوسلاو سیکورسکی"، وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا در مصاحبه با یک نشریه اتریشی گفت: در حالی که مذاکرات سیاسی در اوکراین در جریان است ما نباید تحت هیچ شرایطی این کشور را تحریم کنیم.

سیکورسکی خاطرنشان همچنین خاطر نشان ساخت که این امکان وجود دارد که از قوانین فعلی ضد فساد اتحادیه اروپا استفاده کنیم.

وزیر امور خارجه لهستان افزود: کشورهای ما همگی عضو کنوانسیون مبارزه با فساد هستند و ما همگی تعهداتی بین المللی در زمینه مبارزه با پولشویی داریم.همه بانکهای اروپا مجبور هستند سرچشمه اعتبارات اشخاص سیاسی را بررسی کنند.

از سوی دیگر، مایا کوجیانچیچ، سخنگوی کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که تنها اوکراینی‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند آیا در کشورشان انتخابات زودهنگام برگزار شود یا خیر.

وی در یک کنفرانس خبری در شهر بروکسل این اظهار نظر را در پاسخ به سوالی درباره این که آیا اشتون مساله انتخابات زود هنگام دراوکراین را به عنوان راهی برای خروج از بحران سیاسی در این کشور می‌داند، اعلام کرد.

کوجیانچیچ تاکید کرد ما باید شاهد حصول راه حل سیاسی باشیم. ما درباره انتخاباتی صحبت می کنیم که باید آزاد و عادلانه باشد اما این که این انتخابات چه زمان برگزار شود را باید اوکراینی ها خودشان تصمیم بگیرند.

انتهای پیام

کد N104841