نخست وزیر پیشین ایرلند: امیدوارم مذاکرات بعدی ایران و 1+5 موفقیت‌آمیز باشد

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5

نخست‌وزیر پیشین ایرلند با اشاره به توافق ژنو میان ایران و 1+5 تاکید کرد که ایرلند خواهان گسترش روابطش با ایران در حوزه اقتصاد و تجارت است.

نخست‌وزیر پیشین ایرلند با اشاره به توافق ژنو میان ایران و 1+5 تاکید کرد که ایرلند خواهان گسترش روابطش با ایران در حوزه اقتصاد و تجارت است.

برتی آهرن، نخست‌وزیر پیشین ایرلند در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درباره تاثیر توافق ژنو میان ایران و 5+1 بر روابط ایران و ایرلند گفت: این توافق بسیار مثبت و امیدوارکننده است. امیدوارم که مذاکرات آتی میان ایران و 1+5 نیز موفقیت‌آمیز باشد.

وی با اشاره به اشتیاق اروپایی‌ها از جمله ایرلند از امضای این توافق اضافه کرد: ‌اروپایی‌ها پس از این توافق سیگنال‌های مثبتی به طرف ایرانی فرستاده‌اند. اکنون همگان منتظر مرحله بعدی این توافق و پیشرفت آن هستند.

نخست‌وزیر پیشین ایرلند درباره احتمال سفر هیات‌های اقتصادی ایرلند به ایران و گسترش روابط دو کشور در ابعاد اقتصادی و تجاری در آینده نزدیک گفت: کشور من خواهان گسترش روابط در حوزه اقتصاد به خصوص تجارت با ایران است.

به گزارش ایسنا،‌ برتی آهرن یکی از دیپلمات‌های کهنه‌کار ایرلندی است که اکنون با برگزارکنندگان اجلاس داووس و موسسات مطالعاتی و همکاری‌های استراتژیک ایرلند همکاری فعالی دارد.

پس از آغاز اجرای توافق ژنو میان ایران و 1+5 در هفته‌های گذشته تهران میزبان بسیاری از مقامات، شخصیت‌ها، سیاستمداران و تجار کشورهای مختلف به ویژه کشورهای اروپایی‌ است.

انتهای پیام

کد N104484