تحولات بحرین/

زندان و جریمه مالی مجازات توهین به پادشاه/درخواست برای ایفای نقش روسیه

آفریقا و خاورمیانه

تعیین مجازات زندان و جریمه مالی برای توهین به پادشاه و درخواست دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین برای ایفای نقش روسیه در حل بحران کشورش از جمله خبرهای بحرین به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، مسئولان بحرین در راستای تشدید سیاست های سرکوبگرانه خود علیه مردم انقلابی این کشور اعلام کردند که توهین به پادشاه بحرین مجازات هفت سال زندان و جریمه مالی به همراه خواهد داشت.

پادشاه بحرین اصلاحات صورت گرفته توسط پارلمان این کشور در ماده 214 قانون مصوب سال 1976 درباره قانون مجازات را تصویب کرد. به موجب این قانون، مجازات کسی که به پادشاه بحرین توهین کند حداقل یک سال و حداکثر هفت سال خواهد بود همچنین جریمه مالی حداقل هزار دینار و حداکثر 10 هزار دینار بحرین برای وی در نظر گرفته خواهد شد.

این مجازات در حالی اعمال می شود که مسئولان بحرین مردم انقلابی این کشور را که به طور مسالمت آمیز اعتراض می کنند سرکوب می کند و از انواع خشونت ها برای خاموش کردن صدای انقلاب در این کشور استفاده می کند.

از سوی دیگر دادگاه جنایی بحرین 24 نفر را به اتهام حمله به نیروهای پلیس به سه تا پنج سال زندان محکوم کرد. دادستانی کل ادعا کرد که این افراد در ماه می 2013 با هدف برهم زدن امنیت در بحرین در تظاهرات بدون مجوز شرکت کرده اند و با کوکتل مولوتف به نیروهای پلیس حمله کرده اند.

پایگاه خبری الوفاق نیز به نقل از "شیخ علی سلمان" دبیرکل جمعیت الوفاق بزرگترین اپوزسیون شیعه در بحرین گزارش داد: مردم بحرین از حقوق خود محروم هستند و در این کشور انتخابات آزاد برگزار نمی شود.

وی با بیان این مطلب افزود: جامعه جهانی باید از مردم بحرین حمایت کند و نمایندگان پارلمان باید منتخب ملت باشند. شیخ علی سلمان همچنین اظهار داشت که روسیه باید در حل بحران بحرین نقش ایفا کند.