جهانگیری: نظام اداری کشور باید به مسیر اصلی خود بازگردد

شورای عالی اداری

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی رهبر معظم انقلاب در خصوص تحول اداری، بر اتخاذ تصمیماتی جدی برای تحول در نظام اداری کشور تاکید کرد.

به گزارش ایرنا ، پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری روز چهارشنبه اعلام کرد، «اسحاق جهانگیری» در نخستین جلسه شورای عالی اداری در دولت یازدهم، با بیان اینکه مشکلات زیادی در نظام اداری کشور ایجاد شده است، خواستار اصلاح اشتباه های گذشته در ساختارها، منابع انسانی و اتکای بیشتر به فناوری های نوین در اداره دستگاه های دولتی شد.

وی خطاب به اعضای شورای عالی اداری اظهار داشت: ما از طرف مردم مسوول هستیم تا نظام اداری کشور را به مسیر ا صلی آن بازگردانیم، هر چند این تصمیم پرهزینه باشد؛ زیرا حرکت به شیوه کنونی به بنیان نظام و کشور آسیب وارد می کند.

جهانگیری ادامه داد: اعضای شورای عالی اداری باید در تدوین نقشه راه اصلاح نظام اداری کشور نهایت جدیت و عقلانیت را به کار گیرند و دولت نیز با تمام توان از این طرح حمایت خواهد کرد تا سال 1393 سرآغاز اصلاحاتی باشد که مورد نظر رهبر معظم انقلاب است.

«محمود عسکری آزاد» جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری نیز در این جلسه به ارایه گزارشی از تاریخچه، وظایف و مصوبات شورای عالی اداری پرداخت.

وی با اشاره به اصلاحات انجام شده در ساختارها و نظام اداری کشور طی سال های گذشته، تغییرات بی سابقه ترکیب نیروی انسانی بویژه در سال های اخیر را تشریح کرد.

عسگری آزاد با تاکید بر سیاست های ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب در خصوص تحول نظام اداری کشور، از تدوین نقشه راه اصلاح نظام اداری برای انجام اصلاحات در ساختارها، منابع انسانی و فناوری های خبر داد.

جانشین معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری به تجربه و دیدگاه های نوین دولت یازدهم برای چابک سازی دولت، رقابتی کردن فعالیت های دولتی، بهره گیری از فناوری های نوین در نظام اداری و ارتقا سرمایه انسانی شاغل در دستگاه ها اشاره کرد.

وی ادامه داد: تقسیم کار ملی میان دولت و سایر فعالان توسعه کشور، ظرفیت سازی برای فعالان توسعه و تفکیک برنامه ریزی، اجرا و نظارت در دستگاه ها می تواند کیفیت و کمیت کار دستگاه های دولتی را افزایش دهد.

سیام(1)**9189** 1418
کد N104386