اوکراین سفیر آلمان را احضار کرد

وزارت امور خارجه اوکراین سفیر آلمان در این کشور را به دلیل تهدید برلین به وضع تحریم علیه اوکراین احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرانک‌والتر اشتاین‌مایر، وزیر امور خارجه آلمان به تازگی گفت که تحریم‌ها باید به عنوان تهدیدی علیه دولت اوکراین اعمال شود؛ مگر آن که دولت کی‌یف یک راه‌حل سیاسی برای خروج از این بحران بیابد.

اشتاین‌مایر در مصاحبه‌ای که اواخر روز دوشنبه با تلویزیون ARD آلمان داشت،‌ با اعلام این که اگر شرایط بهتر نشود، برلین آماده اعمال تحریم‌ها علیه اوکراین است،‌ گفت: فکر می‌کنم که ما باید هم‌اکنون تحریم‌ها را یک تهدید برای اوکراین در نظر بگیریم.

یک مقام بلندپایه دولت اوکراین گفت که آلمان باید از اظهارنظرهای تحریک‌آمیز خودداری کند.

نشست پارلمان اوکراین برای بررسی درخواست‌های مخالفان برگزار شد اما ادامه آن به تعویق افتاد.

یورو نیوز در این باره گزارش داد، جلسه پارلمان اوکراین برای بحث درباره بازگشت به قانون اساسی انقلاب مخملی سال 2004 این کشور بدون هیچ نتیجه ملموسی پایان یافت.

به گزارش بی.بی.سی، در این نشست، مخالفان درخواست خود را برای آزادی معترضان در بند و کاهش اختیارات ویکتور یانوکوویچ، رئیس‌جمهوری اوکراین ارائه دادند.

مخالفان خواهان آن هستند که انتخابات پیش از موعد ریاست جمهوری در اوکراین برگزار شود. مخالفان می‌گویند برپایی این انتخابات باعث می‌شود تا اعتماد مردم بار دیگر جلب شود.

به گزارش دویچه وله، وزارت امور خارجه اوکراین در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه آلمان سفیر این کشور در کی‌یف را فرا خواند و ضمن گفت‌وگویی، خواستار موضع بی‌طرفانه و سازنده‌ی دولت آلمان شد.

انتهای پیام

کد N104266