تاکید یک نماینده بر لزوم رعایت توازن منطقه‌ای برای برخورداتر شدن استان‌های کشور

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی در اخطاری خواستار توجه به اصل توازن منطقه‌ای برای برخوردارتر شدن مناطق و استان‌های محروم شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قاسم جعفری در جلسه علنی امشب (سه‌شنبه) مجلس در اخطاری مستند به اصول سوم و چهل و هشتم قانون اساسی گفت: در برخی موارد عدم توازن زیادی وجود دارد؛ حتی در اداره مجلس. به نظر می‌رسد اگر در مورد برخی پیشنهادها مخالف و موافق صحبت کنند، ‌آرامش بیشتری حاکم می‌شود.

وی با اشاره به مخالفت مجلس با پیشنهاد تقسیم بودجه عمرانی کل کشور بین 31 استان، تاکید کرد: برخی مناطق اینقدر مشکل دارند که در جاهایی به حد انفجار می‌رسند و همچنان این احساس وجود دارد که همه چیز در مناطق برخوردار است. مثلا اگر مناطق محروم امکانات داشتند، استان‌های شمالی با این برف دچار مشکل نمی‌شدند.

جعفری اضافه کرد: شرایط فعلی مثل این است که یک نفر را با یک اسب توانمند و چابک و دیگری را پیاده در کنار هم قرار دهند و بگویند هرکه زودتر به خط پایان برسد، برنده است. در این شرایط استان‌های ضعیف هیچ‌وقت نخواهند رسید زیرا برنده از قبل معلوم است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در جریان بودجه‌ریزی مسائل فرهنگی، آموزشی، زیرساختی، راه‌ها و بهداشت هم نیاز است براساس اصل 48 قانون اساسی و توازن منطقه‌ای توجه جدی صورت گیرد.

انتهای پیام

کد N104247