اختلاس 30 میلیون دلاری در ارتش آمریکا

اختلاص

نیویورک، ایرنا - کمیته امنیت ملی سنای آمریکا فاش کرد که ماموران ارتش آمریکا در ازای معرفی داوطلبان جدید برای همکاری با گارد ملی این کشور دستمزدهای غیر قانونی دریافت کرده اند که مجموع آن به بیش از 30 میلیون دلار می رسد.

براساس گزارش امروز کمیته امنیت ملی سنای آمریکا هر یک از این افراد برای معرفی داوطلبان استخدام پاداش هایی به مبلغ دو هزار دلار تا هفت هزارو 500 دلار دریافت کرده اند.

کمیته مذکور این اقدام را سو استقاده از در آمد های مالیاتی دولت آمریکا توصیف کرد و عاملان آن را جنایت کاران مالی خواند.

مدارک موجود نشان می دهد که اقدام مذکور کمک محسوسی به جذب نیروهای جدید برای پیوستن به گارد ملی آمریکا کرده و بعنوان یک الگوی تشویقی در سایر نهاد ها و سازمان های ارتش آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است.

یکی از مقام های رسمی ارتش آمریکا به شبکه خبری سی بی اس گفته است که این برنامه ابتدا به عنوان یک برنامه قانونی و مورد تایید مقام های نظامی کشورآغاز شده اما بتدریج بعنوان وسیله ای برای سو استفاده های مالی از سوی مسوولان میانی تبدیل شده است.

کلر کزکیل سناتوردمکرات درگفتگو با خبرنگار سی بی اس این پرونده را بزرگترین پرونده کلاهبرداری در ارتش آمریکا توصیف کرده و گفته است که برخی نظامیان ارتش آمریکا از این طریق بیش از 30 میلیون دلار از محل در آمد های مالیاتی دولت آمریکا به جیب زده اند.

کمیته امنیت ملی سنای آمریکا قرار است روز چهار شنبه در جلسه شنودی به پرونده بیش از 200 افسر ارتش آمریکا که برخی از آن ها مبالغی بالغ بر 300 هزار دلار در ازای معرفی داوطلبان تازه در یافت کرده اند مورد رسیدگی کند.

اروپام 2253 **1908
کد N103920