کارکنان متروی لندن اعتصاب کردند

مترو,اعتصاب

لندن – ایرنا – کارکنان متروی لندن سه شنبه شب و در اعتراض به تعدیل نیرو و طرح تعطیلی دفاتر فروش بلیت دست به اعتصاب زدند.

به گزارش ایرنا، این اعتصاب به مدت 48 ساعت ادامه خواهد داشت و انتظار می رود از فردا تا بامداد جمعه تعداد زیادی از ایستگاه های مترو تعطیل و حرکت قطارها در برخی خطوط متوقف و یا دچار اختلالات و تاخیرهای جدی شود.

دو اتحادیه صنفی ˈآر ام تیˈ و ˈتی اس اس ایˈ که اکثر کارکنان متروی لندن را نمایندگی می کنند این اعتصاب اعتراضی را سازماندهی کرده اند.

این دو اتحادیه تاکید کرده اند که در صورت عدم توجه مسئولان به خواسته های صنفی کارکنان مترو، هفته آینده یک اعتصاب 48 ساعته دیگر را برگزار خواهد شد.

سازمان حمل و نقل شهری لندن و شرکت مترو تصمیم گرفته اند ضمن تعطیل کردن دفاتر فروش بلیت، حدود 950 نفر از کارکنان را تعدیل کنند. بر اساس گزارش های منتشره با ماشینی کردن صدور بلیت و اخراج کارکنان اضافی شرکت مترو، سالانه 50 میلیون پوند صرفه جویی خواهد شد.

شرکت متروی لندن سه شنبه شب ضمن ابراز تاسف از برگزاری اعتصاب، اعلام کرد که حداکثر تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا در مدت برگزاری اعتصاب، خدمات محدودی را به مسافران شهری ارائه کند.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در واکنش به اعتصاب کارکنان متروی لندن، این اقدام را ˈشرم آورˈ خواند و در صفحه توییتر خود نوشت: اعتصاب شرم آور باعث رنج و عذاب میلیون ها نفر از مردم لندن می شود.

یک سخنگوی اتحادیه صنفی ˈآر ام تیˈ در پاسخ به انتقادات نخست وزیر، گفت: دیوید کامرون باید از شهردار لندن بخواهد تا به وعده های انتخاباتی خود مبنی بر عدم تعطیلی دفاتر فروش بلیت مترو، پایبند باشد.

ˈباب کراوˈ دبیرکل این اتحادیه نیز امروز در واکنش به انتقادات بوریس جانسون شهردار لندن و درخواست وی برای لغو اعتصاب گفت: اگر شهردار لندن طرح اخراج کارکنان مترو را متوقف کند ما هم اعتصاب را لغو می کنیم.

مذاکرات مقامات سازمان حمل و نقل شهری لندن، شرکت مترو و نمایندگان اتحادیه های صنفی کارکنان مترو، روز دوشنبه بدون نتیجه مشخصی پایان یافت.

انتظار می رود بیشترین اختلالات صبح فردا و در ساعات اوج رفت و آمد به وقوع بپیوندد.

سازمان حمل و نقل شهری لندن بیش از 100 دستگاه اتوبوس اضافی را برای جایگزینی سرویس های مختل شده مترو در نظر گرفته است.

شرکت متروی لندن روزانه بیش از سه میلیون مسافر را جا به جا به می کند.

اروپام**345
کد N103915