جشن پیروزی انقلاب اسلامی در پایتخت ترکیه با حضور ایرانیان و علاقه مندان ترک

پیروزی انقلاب

آنکارا - ایرنا - در چهارمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر ، جشن سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با شکوه فراوان و با حضور شماری از ایرانیان مقیم آنکارا و علاقه مندان ترک به انقلاب اسلامی در سالن شهرداری چانکایا پایتخت ترکیه برگزار شد.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا ، این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

ˈ ابوالحسن خلج منفرد ˈ رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در سخنانی به عوامل پیروزی انقلاب اسلامی در سی و پنج سال پیش اشاره کرد و گفت : اسلام ، رهبری و مردم عواملی هستند که این پیروزی شکوهمند را برای ایران به ارمغان آورد.

وی افزود : مکتب اسلامی دارای ارزش هایی همچون عدالت خواهی ، خداجویی ، آزادی طلبی و ایرانیان نیز به ظلم ستیزی ، خرد ورزی ، علم گرایی و حق جو اشتهار دارند.

خلج منفرد از بنیانگذار جمهوی اسلامی به عنوان الگوی مکتب اسلامی یاد کرد و گفت : امام خمینی (ره ) در زمان خود اسوه ای در جهان اسلام بود که زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی شد.

بازگو کردن خاطره از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ، اجرای سرود توسط دانش آموزان مجتمع آموزشی 22 بهمن ، اجرای برنامه توسط گروه موسیقی آذری و اجرای نمایش رزمی توسط نونهالان از جمله برنامه های سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در پایتخت ترکیه بود.

خاورم * 230 **1917
کد N103892