وزیر کشور در نشست شورای عالی مدیریت بحران:

رفع مشکلات آب و برق بیمارستان های شمالی کشور در اولویت است/ پرهیز از ترددهای غیر ضرور در مناطق شمالی کشور

دولت

وزیر کشور ضمن ابراز خرسندی درخصوص بکارگیری خوب و مطلوب امکانات بخش خصوصی در منطقه از آمادگی و همکاری دستگاه های ذیربط در 22 استان کشور خبر داد و گفت: مشکلات آب و برق در بیمارستان های استان های شمالی کشور نیز در اولویت قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، نشست شورای عالی مدیریت بحران بعد از ظهر امروز در وزارت کشور برگزار شد که در این جلسه وزاری اطلاعات،‌ مسکن و راه و شهرسازی،‌ نیرو ، آموزش و پرورش،‌ فرماندهان ارشد سپاه پاسداران، ارتش،‌ نیروی انتظامی و نمانیدگانی از دستگاه‌های اجرای و مسئول حضور داشتند.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در نشست شورای عالی مدیریت بحران درخصوص رسیدگی به مشکلات ناشی از برف اظهار داشت: بحمدالله همه مجموعه‌های استانی و دستگاه‌ها، اعم از مجموعه سپاه، سازمان شهرداری‌ها، هلال احمر، وزارت راه و ترابری، سازمان مدیریت و سازمان بسیج و کارگروه‌های ذیربط با حضور به موقع و بکارگیری از همه امکانات و وسایل سنگین تمهیدات لازم را جهت دسترسی مردم استان‌های شمالی به راه‌های مواصلاتی فراهم و اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

رحمانی فضلی با اشاره به انعکاس و اطلاع رسانی خوب و به موقع سازمان صدا وسیما در سطح منطقه و ملی درخصوص اقدامات انجام شده در مناطق شمالی کشور گفت: از همه رسانه‌های کشور انتظار می‌رود با انعکاس درست و به موقع اقدامات و عملکرد دستگاه ها نسبت به آرام سازی فضای منطقه و همچنین تشویق مردم عزیر کشور برای صرفه جویی بیشتر در مصرف گاز و برق جهت همکاری با مردم استان های شمالی کشور اقدام نمایند.

وزیر کشور گفت: در این جلسه پیگیری بیشتر از سوی وزارت نیرو جهت قطعی آب و برق مناطق شمالی کشور و انتقال کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از سوی هلال احمر، وزارت بازرگانی و وزارت بهداشت مورد نظر قرار گرفت.

رحمانی فضلی با بیان اینکه بیشتری خسارات متوجه روستاییان بوده و در برخی از مناطق امکان کمبود علوفه برای دام وجود دارد، گفت: این موضوع از سوی وزارت کشور پیگیری خواهد شد و ضروری است که هر بخش برآورد اولیه ای از خسارات وارده را اعلام و خسارات مردم نیز در قالب تسهیلات و اعتبارات دیده خواهد شد.

وزیر کشور ضمن ابراز خرسندی درخصوص بکارگیری خوب و مطلوب امکانات بخش خصوصی در منطقه از آمادگی و همکاری دستگاه های ذیربط در 22 استان کشور خبر داد و گفت: مشکلات آب و برق در بیمارستان های استان های شمالی کشور نیز در اولویت قرار خواهد گرفت.

وزیر کشور در پایان از مردم کشور خواست با توجه به امکان یخ زدگی جاده‌ها و معابر در روزهای آتی از ترددهای غیر مجاز در مناطق شمالی کشور پرهیز نمایند.

در این نشست همچنین نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و وزارت خانه ها به تشریح عملکرد و تمیهدات دستگاه های ذیربط طی چند روز اخیر در استان های مازندران و گیلان پرداختند.