هند به تحقیقات علمی بیشتر اهمیت می دهد

هند,بودجه تحقیقات

دهلی نو – ایرنا – هندوستان در تلاش است با افزایش بودجه های علمی ، همچنان رتبه های علمی و تحقیقاتی خود را در جهان ارتقاء بخشد.

به گزارش ایرنا، ˈمانموهان سینگ ˈ نخست وزیر هند در یک همایش علمی در شهر جامو از تصمیم دولتش برای افزایش بودجه های دولتی در بخش تحقیقات علمی خبر داد.

رسانه های محلی روز سه شنبه به نقل از اظهارات سینگ در یکصد و یکمین کنگره علمی هند بر ضرورت سرمایه گذاری بیشتر در تحقیقات علمی تاکید کردند.

نخست وزیر هند خواهان آن شده که دست کم دو درصد از تولید ناخالص داخلی کشورش به تحقیقات علمی اختصاص یابد.

هندوستان درحال حاضر یکی از بزرگترین کشورها در زمینه توسعه مراکز تحقیقاتی و علم و فناوری در جهان است.

اهتمام و تأکید مدیران و برنامه ریزان هند بر روی توسعه علم و فناوری، این کشور را به یک ابرقدرت در زمینه فناوری اطلاعات (ای تی ) تبدیل کرده است.

هند در حال حاضر از بزرگترین صادرکنندگان نرم افزار جهان به شمار می آید. تغییر رویکرد دولت هند از خودکفایی به سیاست همکاری و جذب سرمایه گذاری های خارجی در زمینه های اقتصادی و علمی ، تأکید مسئولان عالی هند بر پیشبرد برنامه توسعه از طریق بخش خصوصی و اشاره بر نقش حمایتی دولت، استفاده و بهره مندی از نهادهای مشاوره ای مجرب برای انجام مطالعه قبل از اجرا از جمله علل و عوامل موفقیت، رشد و توسعه سریع هند در تحقیقات علمی و بویژه صنعت و فناوری اطلاعات به شمار می آید.

ایجاد زیرساخت های مناسب و معافیت شرکت های صادراتی نرم افزار به مدت 10 سال از پرداخت مالیات، ایجاد وزارتخانه مستقل برای آی تی و تشکیل پارک های ای تی در سراسر هند با تمهیدات و امکانات فراوان و استانداردهای بین المللی موجب تقویت رتبه علمی هند شده است.

آساق ** 2167** 275 **
کد N103375