وزیر کشور: آماده باش همه دستگاه ها برای کمک رسانی به شهرهای شمالی کشور / آب و برق شهرهای شمالی وصل شده است

رحمانی فضلی

تهران - ایرنا - وزیر کشور با بیان این که تمامی دستگاه های اجرایی و نیروهای مسلح اهتمامی ویژه برای کمک رسانی به مناطق شمالی کشور دارند گفت: آب و برق 95 درصد از شهرهای بحران دیده از برف وصل شده و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» عصر سه شنبه پس از نشست شورای عالی مدیریت بحران که در وزارت کشور برگزار شد اظهارداشت: در جلسه ستاد مدیریت بحران که با حضور مسوولان کشوری و لشکری برگزار شد گزارش های اقدامات صورت گرفته برای شهرهای شمالی و برنامه ریزی های جاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در پی بحران شکل گرفته که موجب برخی خسارت ها به شهرهای شمالی شده وزارت نیرو در حوزه آب و برق، راه و شهرسازی، در حوزه راه ها و وزارت بهداشت، سپاه، ارتش و سایر ارگان ها، نیروهای خود را برای کمک رسانی به صحنه آورده است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: علیرغم سردی هوا و بالا رفتن مصرف گاز وزارت نفت اهتمام ویژه ای برای تامین گاز و مواد سوختی مناطق بحران دیده در شمال کشور شده و گزارشات رسیده نشان دهنده توفیقاتی در این باره است.

رحمانی فضلی با بیان این که مسیرهای شهرهای شمالی کاملا باز شده است گفت: آب و برق 95 درصد شهرها وصل شده و در حوزه کمک های دارویی نیز اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

وی ادامه داد: با وجود اقدامات بسیار مناسبی که دستگاه های اجرایی و مسوولان کشوری و لشکری انجام داده اند، در جلسه ستاد مدیریت بحران مقرر شد تا تمام دستگاه ها در حال آماده باش بمانند و در صورت نیاز اقدامات لازم را ترتیب دهند.

وزیر کشور افزود: تنخواه مورد نیاز استانداری های شهرهای شمالی تامین می شود تا در صورت هزینه اضطراری از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: خسارت ها که به علت این بحران به دامداران، منازل و غیره رسیده ارزیابی می شود تا در خصوص تامین آن، دولت اقدام های لازم را انجام دهد.

رحمانی فضلی از مردم سراسر کشور خواست در مصرف برق و گاز بدقت صرفه جویی لازم را بکنند تا هموطنان شهرهای بحران دیده دچار مشکلات عدیده و قطع گاز نشوند.

وزیر کشور اضافه کرد: پلیس راه موظف است راه های شهرهای شمالی را بشدت کنترل کند تا هیچ کس بدون تجهیزات ایمنی وارد جاده نشود.

رحمانی فضلی با بیان این که مسیرهای مسدود شده روستاهای شهرهای شمالی نیز در حال بازگشایی است گفت: بعد از بهبودی تدریجی هوا ، بالگردها به مناطق روستایی اعزام می شوند تا کمک رسانی بهتری به مردم این منطقه بشود.

وی ادامه داد: وزارت دفاع ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بسیج و تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران کشور از ابتدای این بحران به فعالیت جدی پرداختند و کمک های موثری را به مردم مناطق شمالی کشور انجام داده اند که این نشان از همدلی، همبستگی و انسجام تمامی مسوولان و مردم دارد.

وزیر کشور با بیان این که به همه دستگاه ها اعلام شده که خسارت های حوزه خود را در این بحران برآورد کنند، گفت: علوفه خشک دام ها بعد از بازگشایی راه ها به این مناطق فرستاده خواهد شد و همچنین بنیاد مسکن هم پس از بررسی ها ، برآورد خسارت ها را اعلام خواهد کرد که امیدواریم بتوانیم این موضوع را در دولت مطرح کرده و آن را تامین کنیم.

سیام(3)**7261**9132**1449
کد N103354

خواندنی از سراسر وب