استقبال از بازارچه خیریه به نفع آسیب دیدگان زلزله جنوب ایران در ژاپن

بازارچه خیریه کمک به آسیب دیدگان زلزله جنوب ایران، در محل اقامتگاه سفیر ایران در ژاپن برگزار ‌و با استقبال بسیاری مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این بازارچه خیریه از سوی سفارت ایران در توکیو و با مشارکت همسران دیپلمات‌های کشورمان و خانواده‌های نهادهای ایران در ژاپن به همراه زنان ژاپنی عضو انجمن صمیمی (بانوان ژاپنی دارای همسران ایرانی) و جمعی از تجار و بازرگانان ایرانی مقیم هم‌چون اتحادیه فرش دستباف ایران، شرکت سنگ دایتو سکی زای، M.R.B TRADING و -AKEBONO BOEKI شرکت نیپوری در روز سیزدهم بهمن‌ماه هم‌زمان با دهه مبارک فجر برگزار شده بود.

در غرفه‌های مختلف این بازارچه اقلام گوناگون ایرانی، از جمله صنایع دستی کشورمان نظیر فرش، گلیم، گبه، سفره‌های قلمکاری و ظروف شیشه‌یی، لباس و پارچه‌های نفیس، غذاها و شیرینی‌های سنتی ایرانی همراه با برخی صنایع دستی و عروسک‌های سنتی ژاپنی در معرض بازدید و خرید شرکت کنندگان قرار گرفته بود.

دکتر رضا نظرآهاری، سفیر کشورمان در ژاپن در حاشیه این برنامه به هدف برگزاری این بازارچه برای کمک به مردم زلزله زده جنوب کشور در سال جاری اشاره کرد و گفت: بخش عمده‌ای از عواید حاصل از فروش این اقلام برای زلزله زدگان جنوب ایران ارسال خواهد شد.

او برگزاری چنین بازارچه‌ای را برای آشنایی ژاپنی‌ها با برخی از جنبه‌های فرهنگی و هنری و ظرفیت‌های اقتصادی ایران مهم دانست.

در این بازارچه بانوان ایرانی انواع غذاهای نقاط کشورمان را در بسته‌بندی‌های زیبایی ارایه می‌کردند. هم‌چنین برخی صنایع دستی ایران نظیر ظروف میناکاری و خاتم‌کاری، منبت‌کاری، معرق و سفال که موید فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی است، برای علاقه‌مندان به فرهنگ و هنری ایرانی به نمایش درآمد.

اتحادیه فرش دستباف ایران با عرضه انواع و اقسام فرش اعلای دست‌باف، گلیم و گبه، جاجیم و ترمه نفیس ایرانی از ابریشم و پشم به معرفی این محصول اصیل ایرانی پرداختند و سایر شرکت‌های ایرانی نیز محصولات ایرانی خود را در این بازارچه ارائه کردند.

در این نمایشگاه شرکت ژاپنی دایتو سکی زای، وارد کننده سنگ‌های مرمریت ساختمانی و تزیینی از استان‌های اصفهان و فارس و خراسان رضوی محصولات خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد. این شرکت مدت 15 سال است که سنگ‌های قیمتی و تزیینی از ایران وارد می‌کند.

این بازارچه زمینه را برای ارتقای سطح مناسبات فرهنگی ایران و ژاپن و تقویت همکاری‌ها و مشارکت فرهنگی دو ملت به خصوص آشنایی بیش از پیش بانوان ژاپنی که همسران ایرانی دارند، با آداب و رسوم و فرهنگی غنی ایرانی فراهم می کند.

بازارچه خیریه امسال که برای عموم علاقه‌مندان به فرهنگ ایرانی آزاد بود با استقبال خوب مردم ژاپن و ایرانیان مقیم و دیگر ملیت‌های مقیم این کشور روبه‌رو شد.

در این مراسم تعدادی از همسران سفیران مقیم ژاپن هم حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N103239