در دیدار معاون دبیر شورای‌عالی امنیت ملی روسیه

شمخانی: مناسبات تهران - مسکو بر ضد منافع طرف ثالثی نیست

سیاسی

لوکیانف، معاون دبیر شورای‌عالی امنیت ملی روسیه که به دعوت همتای ایرانی خود به ایران سفر کرده است صبح امروز (سه‌شنبه) با دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی شمخانی در این دیدار با اشاره به زمینه‌های گسترده همکاری میان ایران و روسیه بر آمادگی تهران برای افزایش و تقویت مناسبات دو کشور در زمینه‌های مختلف براساس منافع مشترک تاکید کرد.

او با بیان این که مناسبات تهران - مسکو بر ضد منافع طرف ثالثی تعریف نشده است اظهار کرد: نباید اجازه داد تلاش‌های برخی کشورها برای اختلال در روابط ایران و روسیه بر این مناسبات تاثیر گذارد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تحسین مقاومت روسیه در مقابل زیاده‌خواهی‌های حامیان گروه‌های تروریستی در سوریه، همکاری‌های امنیتی دو کشور را زمینه‌ساز تقویت سایر مناسبات از جمله در حوزه‌های اقتصادی دانست.

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه نیز با ابراز خرسندی از روند پیشرفت‌های ایران بر عزم مسکو برای تقویت همکاری‌های راهبردی با جمهوری اسلامی ایران تاکید و ابراز امیدواری کرد دیدار رییس‌جمهور و دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه از ایران در آینده نزدیک صورت پذیرد.

انتهای پیام

کد N103185