اجرای طرح تربیت قرآنی کارکنان در زندان‌های قزوین

قرآن کريم

مدیرکل زندان‌های قزوین از اجرای طرح تربیت قرآنی کارکنان در همه زندان‌های استان خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قزوین، حمیدرضا فراست طلب در جلسه شورای اداری بر آموزش، آگاه سازی و تقویت باورهای دینی کارکنان تأکید کرد و گفت: برای اصلاح و تربیت مجرمین و قانون شکنان باید پرسنل صالح و تربیت یافته‌ای داشته باشیم.

وی اظهار کرد: کار در زندان زمینه ایجاد آسیب‌های احتمالی را برای کارکنان به‌وجود می‌آورد که برای پیشگیری از ابتلا به این‌گونه تهدید‌ها باید مسیر رشد و تعالی منابع انسانی هموار شود.

مدیرکل زندان‌های قزوین، اشاعه و ترویج آموزه‌های قرآن کریم را فراهم‌سازنده زمینه رشد و بالندگی فکری و اخلاقی کارکنان دانست و افزود: با توجه به جایگاه زندان‌ها در امر اصلاح و بازپروری مددجویان، ترویج آموزه‌های دینی و آموزش قرآنی کارکنان این نهاد یک امر ضروری و بدیهی است.

وی اعلام کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته، مهم‌ترین علت انحراف در افراد ضعف باورهای دینی و قرآنی است و برای پیشگیری از آن و به‌منظور ارتقاء منابع انسانی به‌عنوان مربیان تربیتی، دوره آموزش قرآن کریم در همه زندان‌ها برای کارکنان برگزار می‌شود.

فراست‌طلب هدف اصلی از اجرای این برنامه را پایه‌گذاری فعالیت‌های اثربخش قرآنی، نهادینه‌سازی تربیت قرآنی و کاربردی کردن آموزه‌های حیات‌بخش قرآن کریم در بین کارکنان برشمرد و اضافه کرد: انس بیشتر پرسنل با کلام الله مجید زمینه‌ساز اثرگذاری مثبت در بین مددجویان است و آن‌ها را به سوی تغییر نگرش و رفتار هدایت می‌کند.

مدیرکل زندان‌های قزوین خاطرنشان کرد: محتوای دوره آموزش قرآنی کارکنان شامل آموزش قرائت، روخوانی و روانخوانی، تجوید، ترتیل و مفاهیم است که با همکاری امور مساجد و سازمان اوقاف و امور خیریه استان در همه زندان‌ها و ادارات تابعه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N103150

خواندنی از سراسر وب