دبیرکل ایرانی سازمان دی هشت: خود باوری و استقلال مهمترین دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی است

دی8,ترکیه

آنکارا – ایرنا – ˈسید علی محمد موسویˈ دبیرکل ایرانی سازمان همکاری اقتصادی دی هشت، مهمترین دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را استقلال ،خود باوری و سرافرازی ملت بزرگ ایران ارزیابی کرد.

موسوی روزسه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در آنکارا افزود: به رغم فشارهای گسترده ای که در طول 35 سال گذشته بر جمهوری اسلامی ایران وارد شد، این انقلاب دستاوردهای بسیاری داشته و معتقدم مهمترین دستاورد آن خودباوری مردم و استقلال است .

دبیرکل ایرانی سازمان همکاری اقتصادی دی هشت به شرایطی که کشورها در تعریف جایگاه خود در نظام جهانی فعلی دارند اشاره کرد و ادامه داد: ایران از این نظر در دنیا بی نظیر است و هیچ دولتی در دنیا نیست که به راحتی بتواند مستقل حرفش را در مقابل ابرقدرت ها بزند و این دیپلمات های جمهوری اسلامی ایران هستند که پنجه در پنجه ابرقدرتها انداخته و بحث می کنند و این امر ناشی از روح خودباوری بوده که امام خمینی (ره) در این ملت دمیده است.

به عقیده وی، به رغم مشکلاتی که بدخواهان بر سر راه این ملت و نظام ایجاد کرده اند، آینده نظام جمهوری اسلامی ایران روشن است. الحمدالله در سایه رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید روز به روز شاهد شکوفایی در همه بخش ها در جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود .

دبیرکل ایرانی سازمان دی هشت در خصوص چگونگی حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت که باید تلاش کرد و با استفاده از سیاست های مناسب در روابط خارجی که در چند ماه گذشته بی نظیر بوده است و چه بارهای اضافه و بیهوده ای که بر دوش ملت گذاشته شده در همین چندماه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید برداشته شده است. در حفظ این دستاوردها باید کوشا بود.

خاورم/2011**230 **1010
کد N103090

خواندنی از سراسر وب