طی نامه‌ای خطاب به اوباما؛

۷۰ نماینده دموکرات آمریکا از در پیش گرفتن دموکراسی در قبال ایران حمایت کردند

سیاست خارجی

در این نامه که توسط «لوید داگت» نماینده تگزاس و «دیوید پرایس» نماینده کارولینای شمالی در اختیار دیگر اعضای مجلس نمایندگان گذاشته شده٬ درباره اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران هشدار داده شده است.

بیش از ۷۰ نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا طی نامه‌ای خطاب به «باراک اوباما» رییس‌جمهوری این کشور بر حمایت خود از در پیش گرفتن دیپلماسی در قبال ایران حمایت کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس٬ در این نامه که توسط «لوید داگت» نماینده تگزاس و «دیوید پرایس» نماینده کارولینای شمالی در اختیار دیگر اعضای مجلس نمایندگان گذاشته شده٬ درباره اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران هشدار داده شده است.

بنا بر این گزارش، در این نامه همچنین هشدار داده شده ‌است که صدور قطعنامه‌های جدید هم ممکن است به ائتلاف بین‌المللی که برای مذاکره با ایران تشکیل شده است٬ ضربه بزند.

به گفته تنظیم‌کنندگان این نامه، هر گونه تحریم بیشتر یا صدور قطعنامه‌های مخالف می‌تواند پیشرفت در مذاکرات و رسیدن به «یک توافق نهایی قابل راستی‌آزمایی» را به مخاطره بیندازد.

پیش از این نیز «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا٬ اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را انحراف از مسیر دموکراسی خوانده بود.

 

کد N102882