نشست خبری ظریف و بیلت:/3/

دولت اوباما مصمم است که توافق با ایران انجام شود

سیاست خارجی

نظرات دیگری هم در مناظرات آمریکا وجود دارد كه در ایران نیز همین مذاکرات وجود دارد و عده ای می‌گویند چرا باید به طرف مقابل امتیاز بدهیم.

وزیر امور خارجه با تاكید بر اینكه دولت اوباما مصمم است که این توافق را انجام دهد، اظهار داشت: نظرات دیگری هم در مناظرات آمریکا وجود دارد كه در ایران نیز همین مذاکرات وجود دارد و عده ای می‌گویند چرا باید به طرف مقابل امتیاز بدهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، كارل بیلت وزیرامور خارجه سوئد در نشست مشترك خبری خود با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه كشورمان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینكه سفرتان به تهران در راستای كاهش تحریم‌هاست، گفت: من نمی‌خواهم سفرم به تهران را به این مسئله ربط بدهم. فضای جدید حاصل از این مذاكرات احتمال رسیدن به توافق نهایی را ایجاد كرده است.

وی با ابراز امیدواری برای رسیدن به توافق نهایی تاكید كرد: با توافق جامع تحریم‌ها كاملا برداشته می‌شود هرچند بخشی از تحریم‌ها نیز برداشته شده و ایران باید با توافقات خود پایبند باشد.

بیلت  در پاسخ به این سوال كه ایران و 1+5 توافقی برای حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران داشتند، مقامات آمریکایی مکرر اقدام به تهدید نظامی ایران کردند و زمزمه‌هایی در آمریکا در رابطه با تشدید تحریم‌ها مطرح است، که ادامه این روند می تواند مذاکرات را مختل کند و توصیه شما به این تندروها چیست؟ گفت: این در مورد ایران هم صادق است. در مورد ایران بعضی‌ها می گویند که خیلی امتیازات به ایران داده شده در حالی که کشوری است که صراحتا اعلام می‌کند مباحث وجود دارد.

بیلت با بیان اینكه باید روی موضوعات تمرکز شود، خاطرنشان كرد: مهمتر از هر چیز توافقی است که بوجود آمده و باید بتوانیم توافق متعادل داشته باشیم و این روند را ادامه دهیم.

وی با تاكید بر اینكه دولت اوباما مصمم است که این توافق را انجام دهد، اظهار داشت: نظرات دیگری هم در مناظرات آمریکا وجود دارد كه در ایران نیز همین مذاکرات وجود دارد و عده ای می‌گویند چرا باید به طرف مقابل امتیاز بدهیم.

وزیر امور خارجه در پایان تاكید كرد كه این وظیفه دیپلمات‌هاست که به جلسه بروند و با وجود این صداها کار خود را انجام دهند.

کد N102881