هزینه سنگین تامین امنیت مشرف برای پلیس پاکستان

منابع خبری در پلیس پاکستان اعلام کردند، تدابیر امنیتی گسترده‌ای که برای پرویز مشرف در نظر گرفته شده، تاثیر زیانباری بر عملکرد پلیس اسلام آباد که با کمبود نیرو مواجه بوده، داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اکسپرس تریبون، هزینه های مربوط به تامین امنیت پرویز مشرف طی 9 ماه گذشته تاکنون از مرز 100 میلیون روپیه فراتر رفته است.

طی این تدابیر بالغ بر 400 نیروی پلیس و تکاور از پرویز مشرف رییس جمهور سابق پاکستان محافظت می کنند.

به گفته این منابع خبری، هر ماه حدود 10 میلیون روپیه صرف تامین امنیت رییس جمهور سابق پاکستان که اکنون فرآیند محاکمه خود به اتهام خیانت به کشور را طی می کند، صرف می شود. وی که پیش از این در بازداشت خانگی به سر می‌برد اکنون در بیمارستانی در راولپندی بستری است.

در مقام مقایسه هر پاسگاه پلیس در پایتخت فدرال پاکستان حدود 50 تا 60 پرسنل دارد اما مشرف از چنان تعداد زیادی پرسنل امنیتی برخوردار است که با آن می توان نیروی هشت پاسگاه پلیس را تامین کرد.

این منابع خبری گفتند از رییس جمهور سابق پاکستان 300 پرسنل عادی پلیس شامل کماندوها و پلیسهای زن در کنار 100 نیروی تکاور محافظت می کنند.

به گفته آنها برای هر جلسه دادرسی پرونده مشرف چه وی در جلسه حضور پیدا کند چه نکند، آژانسهای امنیتی باید تدابیر امنیتی به ارزش 100 هزار روپیه در روز اتخاذ کنند.

یک افسر بلندپایه پلیس پاکستان تاکید کرد: به دلیل به کارگیری چنان تعداد زیادی از نیروهای پلیس، واحد پلیس اسلام آباد با کاهش شدید نیرو به منظور مقابله با جرایم در این شهر مواجه است.

انتهای پیام

کد N102660