کاهش بی سابقه ارزش پول های آمریکای لاتین

کاهش ارزش پول,آمریکا و چین

تهران - ایرنا - همزمان با کاهش تولیدات در چین و آمریکا - شریکان تجاری بزرگ آمریکای لاتین - ارزش پول کشورهای آمریکای لاتین روز دوشنبه به پایین ترین حد خود از سال 2003 تا کنون رسید.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ، شاخص ارزی و پولی ˈ جی.پی مورگانˈ بلومبرگ که تحولات شش پول رایج آمریکای لاتین از جمله ˈرئالˈ برزیل و ˈپزوˈ مکزیک را دنبال می کند، بعدازظهر دوشنبه در نیویورک با یک درصد کاهش به 39/89 رسید که این پایین ترین رقم این شاخص از مارس 2003 تا کنون بود. پزو کلمبیا 5/1 درصد و پزو مکزیک نیز 3/1 درصد کاهش ارزش داشته است.

ارزش پول های آمریکای لاتین پس از آن کاهش یافت که گزارش های جداگانه ای نشان داد رشد تولیدات آمریکا در ماه ژانویه در پایین ترین حد خود از ماه مه گذشته بوده و ˈشاخص مدیران خریدˈ رسمی چین (PMI) به پایین ترین رقم خود در شش ماه گذشته رسیده است.

این در حالی است که بروز نشانه هایی مبنی بر کاهش رشد اقتصادی جهانی ، موجب تشدید نگرانی ها در این زمینه شد که کاهش محرک های مالی از سوی بانک مرکزی آمریکا ممکن است موجب فرار سرمایه ها از دارایی های بازارهای نو ظهور شود.

ˈادواردو سوآرزˈ استراتژیست مالی و پولی آمریکای لاتین در بانک ˈنووا اسکوتیاˈ (Nova Scotia) در تماسی تلفنی از تورتنو گفت: سرمایه گذارها به ترک بازارهای نوظهور ادامه می دهند و آمریکای لاتین امروز از این لحاظ برجسته است.

در میان 24 واحد پولی مربوط به بازارهای نوظهور که بلومبرگ تحولات آنها را دنبال می کند ، ارزش 15 واحد پولی در روز دوشنبه کاهش نشان می دهد.

اروپام**1078** 1064
کد N102285