تمجید رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه از نقش راهبردی ایران در منطقه

سیاست خارجی

رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه درآستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور در سفارت جمهوری ایران و دیدار با مهدی سنایی سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه ، از مقاومت ملت و رهبری ایران در برابر فشارهای گوناگون داخلی و خارجی تجلیل و از سنایی دعوت نمود در همایش ویژه ای که به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ابتکار حزب لیبرال دموکرات در مجلس دوما برگزار می شود، شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ولادیمیر ژیرنوفسکی نقش جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه خاورمیانه را مهم و راهبردی توصیف و از سیاست مستقل ایران در عرصه بین المللی تمجید کرد.

ژیرنوفسکی رویکرد حزب لیبرال دموکرات روسیه را مبتنی بر حمایت فعال از مواضع حق طلبانه ملت های منطقه خاورمیانه دانست و تقویت روند همکاری با جمهوری اسلامی ایران در جهت منافع مشترک ملت های دوکشور را ضروری خواند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز ژیرنوفسکی را سیاستمدار با تجربه روسیه خطاب نمود که همواره به روابط گسترده ایران و روسیه علاقمند و به تحکیم و توسعه آن مساعدت نموده است.

سنایی در ادامه با ذکر سوابق تماس ها و رایزنی های مداوم نمایندگان جمهوری اسلامی ایران با دومای روسیه، لزوم استفاده از فرصت های موجود برای تقویت روزافزون مناسبات دو کشور را خاطرنشان ساخت و بر اهمیت توسعه روابط فیمابین در جهت تحکیم صلح و ثبات منطقه ای و امنیت بین المللی تاکید نمود.

در این دیدار موضوعات مهم همکاری دوجانبه و بین المللی ایران و روسیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.