نماینده زابل در اخطاری:

دولت در اجرای هدفمندی نقاط محروم را درنظر داشته باشد

نماینده مردم زابل در مجلس در اخطاری تاکید کرد: در اجرای فاز دوم هدفمندی از دولت و رئیس جمهور انتظار می‌رود نقاط محروم را درنظر داشت باشند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدباقر حسینی نماینده مردم زابل در جریان رسیدگی به تبصره 21 لایحه بودجه 93 با استناد به اصل 3 بند 9 قانون اساسی گفت: اصل سوم قانون اساسی صراحتا به رفع تبعیض ناروا برای همه در زمینه‌های مختلف اشاره می‌کند اما این در حالی است که زیرساخت‌های لازم در تمام نقاط کشور به یک اندازه وجود ندارد.

وی با اشاره به اجرای شدن فاز دوم هدفمندی گفت: آقای رئیس جمهور و دولت باید در اجرای فاز دوم نقاط محروم را در نظر بگیرند این در حالی است که در نقاط دورافتاده‌ای مثل سیستان و بلوچستان امکانات به طور یکسان اختصاص نمی‌یابد.

به گزارش ایسنا، همچنین قائد رحمت نماینده مردم درود و ازنا با استناد به اصل 43 قانون اساسی در اخطاری مطرح کرد: اصل 43 قانون اساسی می‌گوید که تمام نیازهای اساسی از قبیل مسکن، خوراک و پوشاک برای اقشار جامعه فراهم شود.

وی افزود: مصوبه اخیر مجلس در مورد هدفمندی در پایان نکته‌ای را مطرح می‌کند مبنی بر اینکه درآمد نسبی خانوارها در هدفمندی لحاظ شود، این در حالی است که در بعضی از استان‌ها متوسط درآمد مردم کمتر از 50 درصد است.

انتهای پیام

کد N102073