پاسخ وزیر دفاع به تهدیدات آمریکا

ایسنا نوشت:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در واکنش به تهدیدات اخیر آمریکا تصریح کرد که ملت ایران متجاوزان را به شدت تنبیه می‌کنند.  سردار حسین دهقان در حاشیه مراسم افتتاح شبکه رادیو ترانک دیجیتال تترا بومی (طوبا) در پاسخ به سؤالی مبنی بر تهدیدات اخیر آمریکا، گفت: روز اولی نیست که آمریکا تهدیدات خود را اعلام می‌کند. یک بار گزینه‌های خود را روی میز گذاشته و با پشتیبانی قدرت‌های بزرگ، هشت سال جنگ به راه انداختند و تمام تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود را به کار گرفتند تا اراده مردم را در هم بشکند اما در آخر پیروز نهایی، ملت ما بود.

وی با طرح این سؤال که باید دید چرا آمریکا از دست ملت ما عصبانی است، گفت: پاسخ این است که ملت ایران به رغم تمام محدودیت‌ها، توانستند در تمام زمینه‌ها موفق و سربلند باشند و امروزه به بهانه بحث هسته‌ای، بهانه نخ‌نمایی را به دست گرفته است، اما فعالیت‌های هسته‌ای ایران تحت نظارت آژانس و NPT است.

دهقان با بیان این‌که نیروهای مسلح آمادگی کاملی در برابر پاسخگویی به جسارت گستاخانه آمریکا یا طفل صغیرش اسرائیل دارد، گفت: با این حال به آنها نصیحت می‌کنیم که به عزم و اراده ایرانیان احترام بگذارند، چرا که ایرانیان ملتی متجاوز نیستند، اما متجاوزان را به شدت تنبیه می‌کنند.

وی همچنین در پاسخ سؤال خبرنگاری مبنی بر این‌که آیا شما سبد کالا دریافت می‌کنید؟ گفت: در این مورد امتحان نکرده‌ام، اما هدف من خدمتگزاری به مردم است و هر چه جمهوری اسلامی به ما داده است، شکرگزار بوده‌ام.

2929

 

 

کد N102010