نادران در تذکری:

درآمد حاصل از هدفمندی بیشتر از 28 هزار میلیارد تومان نخواهد شد

هدفمندي يارانه‌ها,بودجه 93

نماینده مردم تهران در مجلس در تذکری ضمن انتقاد از عملکرد دولت در ارائه هدفمندی یارانه‌ها گفت: چرا هزینه را به مجلس تحمیل می‌کنید؟ چرا اطلاعات درست داده نمی‌شود؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، الیاس نادران نماینده مردم تهران در تذکری در مورد مصوبه جدید مجلس در بخش هدفمندی با استناد به ماده 113 آئین‌نامه داخلی گفت: ناطق نباید از بحث و موضوع خارج شود و دولت، مجلس و نمایندگان تکلیف دارند که اطلاعات درست و دقیقی ارائه دهند تا هم نمایندگان به درستی تصمیم‌گیری کنند وهم مردم در جریان اطلاعات دقیق باشند.

وی افزود: در آئین‌نامه نه به مجلس،‌نه به دولت اجازه داده شده است که بیش از یک نفر صحبت کند اما در این مورد نماینده دو نفر به عنوان نماینده دولت در مورد یک مسأله صحبت کردند. در حالی که خلاف آئین‌نامه است.

نادران افزود: آقای دژپسند به عنوان نماینده دولت گفت که مجلس اصرار کرد که ما تبصره 21 را آوردیم والا ردیف بودجه برای هدفمندی کفایت می‌کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: از طرف دیگر نوبخت معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی نیز در سخنان خود گفت: با حذف این تبصره خلا قانونی به وجود می‌آید و من همین جا می‌گویم که اگر خلا قانونی به وجود می‌آید چرا هزینه ر ا به مجلس تحمیل می‌کنند چرا اطلاعات درست داده نمی‌شود ما تصمیمی می‌گیریم که بر مبنای اطلاعاتی است که به ما داده می‌شود.

وی با اشاره به رقم هدفمندی در سال‌های 91 و 92 گفت: با مقاسه ارقام پیش‌بینی شده در بخش هدفمندی یارانه‌ها می‌بینیم که امسال تفاوت اساسی انجام نشده است اما باید بدانیم که آیا ملاک بودجه مصوبه است یا عملکرد اگر تصمیم برمبنای عملکرد است درآمد حاصل از اجرای هدفمندی یارانه‌ها بیشتر از 28 میلیارد تومان نخواهد بود.

نادران خاطر نشان کرد: آقای نوبخت می‌گوید که قیمت حامل‌های انرژی بیشتر از 33.3 درصد افزایش نمی‌یابد. اما بدانید ما بارها در کمیسیون تلفیق گفتیم که جدول تغییر قیمت‌های حامل‌های انرژی را ارائه دهند اما طفره رفتند صراحتا بگویید که بیشترین تغییرها مربوط به کدام بخش است.

انتهای پیام

کد N101884