با حضور آملی‌لاریجانی

مسابقات قرآنی دستگاه قضا برگزار می‌شود

قرآن کريم,قوه قضاييه

معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه گفت: 26 و 27 بهمن‌ماه مسابقات قرآنی دستگاه قضا با حضور آیت‌الله آملی لاریجانی و مسئولان قضایی و اجرایی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه گفت: 26 و 27 بهمن‌ماه مسابقات قرآنی دستگاه قضا با حضور آیت‌الله آملی لاریجانی و مسئولان قضایی و اجرایی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی تهامی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با تبریک ایام پیروزی حق بر باطل و گرامیداشت یاد امام خمینی(ره) اظهار کرد: به منظور سیاست‌گذاری‌،‌ برنامه‌ریزی و نظارت و ارزیابی فعالیت‌های فرهنگی دستگاه قضا، معاونت فرهنگی قوه قضائیه در سال گذشته تشکیل شد.

وی ادامه داد: این معاونت در دو بخش معاونت فرهنگ عمومی که وظیفه‌اش فرهنگ‌سازی عمومی و برون سازمانی است و بخش دیگر معاونت فرهنگی دینی و سازمانی فعالیت دارد.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: معاونت فرهنگی قوه قضائیه بعد از انجام کار کارشناسی و مطالعات لازم اولویت‌های کار خود را در سه بخش نماز‌،‌ قرآن و اخلاق اعلام کرده است و عمده‌ فعالیت‌هایش در راستای همین سه اولویت است که امروز شاهد برگزاری مسابقات دستگاه قضا می‌باشیم.

تهامی بیان کرد: بخش عظیمی از این مسابقات عملی شده است ابتدا این مسابقات به صورت شهرستانی در شهرستان‌های استان‌ها برگزار می‌شود سپس نفرات برتر به مسابقات استانی راه پیدا می‌کنند و برگزیده‌ها و منتخبین به مسابقات منطقه‌ای که در 5 منطقه در کشور برگزار می‌کند، شرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: نفرات برتر این مسابقات به مسابقات نهایی قوه قضائیه ورود پیدا می‌کنند که البته این موضوع در خصوص دادگستری است اما در سازمان‌های وابسته، مسابقات ابتدا در مرحله شهرستانی سپس استانی و بعد کشوری برگزار می‌شود و نفرات برتر به مسابقات نهایی قوه قضائیه راه پیدا می‌کنند.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه با بیان این‌که «26 و 27 بهمن‌ماه این مسابقات برگزار می‌شود» گفت: این مسابقات با حضور ریاست قوه قضاییه برگزار می‌شود، همچنین مسئولان قضایی و اجرایی نیز به این مسابقات دعوت شده‌اند.

وی تصریح کرد: فعالیت‌های قرآنی از گذشته در دستگاه قضایی وجود داشته است، اما به شکل امروز و به صورت برنامه‌ریزی شده نبوده و در واقع الان اولین بار است که چنین مسابقاتی برگزار می‌شود. لذا امسال این مسابقات تنها برای آقایان لحاظ شده تا در سال آینده با برنامه‌ریزی‌های جدید خواهران و خانواده‌ پرسنل دستگاه قضا نیز بتوانند دراین مسابقات حضور داشته باشند.

معاون فرهنگ دینی و سازمانی معاونت فرهنگی قوه قضائیه اعلام کرد: برای منتخبین نفرات اول تا سوم این مسابقات شرایطی در نظر گرفته شده است، به نفرات اول سه سکه بهار آزادی،‌ نفرات دوم دو سکه آزادی و نفرات سوم یک سکه بهار آزادی تقدیم خواهد شد.

تهامی خاطرنشان کرد: برای کل شرکت‌کنندگان نیز هدایایی را در نظر گرفته‌ایم چه در این مسابقات امتیاز کسب کرده‌ باشند چه امتیاز کسب نکرده باشند.

وی در پایان تصریح کرد: ارتقا و کارآموزی دستگاه قضایی با قرآن بهترین شیوه و روش است.

انتهای پیام

کد N101640