تحولات امنیتی عراق/

حمله انتحاری در شمال بغداد / دستگیری 5 تروریست داعش در غرب کرکوک

آفریقا و خاورمیانه

منابع امنیتی عراق از دستگیری پنج تروریست داعش از جمله یکی از سرکردگان مهم این گروه در غرب کرکوک و نیز انفجار انتحاری در شمال بغداد خبر دادند.

یک منبع در وزارت کشور عراق اعلام کرد یک تروریست انتحاری، خودرو بمبگذاری شده ای را در نزدیکی ایست بازرسی ارتش عراق در منطقه التاجی در شمال بغداد منفجر کرد که به کشته شدن چهار نفر و زخمی شدن هفت نفر دیگر منجر شد.

روز گذشته چند انفجار، در مناطق مختلف بغداد رخ داد از جمله 12 غیرنظامی بر اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در منطقه ابودشیر درجنوب بغداد کشته و زخمی شده بودند.

دستگیری پنج تروریست داعش در غرب کرکوک

از سوی دیگر در عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب کرکوک، پنج  تروریست گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام(داعش) از جمله یکی از سرکردگان مطرح این گروه دستگیر شد.

بر اساس این گزارش، فرماندهی لشگر 12 ارتش عراق که در جنوب کرکوک و غرب آن مستقر است، دستگیری پنج تروریست داعش از جمله یکی از سرکردگان مطرح این گروه تروریستی را اعلام کرد.

در این عملیات همچنین مقادیر زیادی سلاح و مهمات و سکوهای شلیک موشک از تروریستها به دست آمد.

روز گذشته سرحد قادر رئیس پلیس شهرستانها و مناطق کرکوک از یک سوء قصد نجات یافت، تروریستها قصد داشتند با منفجر کردن دو بمب در مسیر عبور وی، این مقام امنیتی را ترور کنند که در این راه ناکام ماندند.