بان کی‌مون به روسیه می‌رود

سیاسی

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد، قرار است بان کی‌مون در مراسم روز جمعه افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی سوچی شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا ، بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد قرار است در جریان سفرش به سوچی در روسیه همچنین ملاقات‌هایی جداگانه با دیگر رهبران سیاسی حاضر در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی سوچی داشته باشد.

مارتین نسیرکی، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد به خبرنگاران گفت: دبیرکل سازمان ملل متحد امروز (سه‌شنبه) نیویورک را به مقصد سوچی ترک می‌کند و قرار است در هفتم فوریه در مراسم افتتاح بازی‌های المپیک زمستانی سوچی شرکت کند.

نسیرکی اعلام کرد: دبیرکل سازمان ملل متحد با دیگر رهبرانی که همانند او در این مراسم حضور دارند دیدارهای دوجانبه خواهد داشت. برای نخستین بار قرار است بان کی‌مون در این مراسم برای شورای کمیته‌ بین‌المللی المپیک سخنرانی کند.

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد که روابط رو به رشد با سازمان ملل متحد و شورای کمیته‌ بین‌المللی المپیک یکی از دلایلی است که بان کی‌مون به سوچی سفر خواهد کرد.

بان کی‌مون قرار است روز شنبه به نیویورک بازگردد. بازی‌های المپیک زمستانی سوچی از هفتم فوریه آغاز و تا بیست و سوم این ماه فوریه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N101102